شکست سنگین اردوگاه ماکرون؛ مجلس ملی فرانسه منحل شد

طبق نتایج اولیه انتخابات پارلمان اروپا، احزاب راست افراطی فرانسه به دستاوردهای قابل توجهی دست یافته اند و 2 برابر حزب ماکرون رای می آورند.

به گزارش فطر نیوز، نتایج اولیه انتخابات پارلمان اروپا حاکی از آن است که احزاب راست افراطی فرانسه در انتخابات پارلمان اروپا به دستاوردهای قابل توجهی دست یافته اند و دو برابر درصد حزب ماکرون رای می آورند.

نتایج اولیه انتخابات پارلمان اروپا نشان دهنده شکست اردوگاه ماکرون است و راست گراها، سوسیالیست ها و لیبرال ها اکثریت پارلمان اروپا را حفظ می کنند.

شکست سنگین اردوگاه ماکرون؛ مجلس ملی فرانسه منحل شد
نتایج اولیه انتخابات پارلمان اروپا در فرانسه

امانویل ماکرون رییس جمهور فرانسه گفت: «نتایج انتخابات اروپا برای دولت من خوب نیست و ظهور ناسیونالیست ها خطری برای فرانسه و اروپا است.»

ماکرون با بیان اینکه «تصمیم گرفتم انتخابات زودهنگام را در 30 ژوین برگزار کنم»، تصریح کرد: «انحلال مجلس ملی را اعلام کرد.»

«مارین لوپن» که حزب «تجمع ملی» او پیروزی بزرگی را کسب کرده از آمادگی برای به دست گرفتن قدرت در فرانسه صحبت کرد. 

انتخابات پارلمان اروپا در 21 کشور عضو اتحادیه اروپا و با مشارکت 350 میلیون واجد شرایط، روز یکشنبه وارد چهارمین و آخرین روز خود شده است.

پایان خبر فطر نیوز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شکست سنگین اردوگاه ماکرون؛ مجلس ملی فرانسه منحل شد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شکست سنگین اردوگاه ماکرون؛ مجلس ملی فرانسه منحل شد"، کلیک کنید.