شی و پوتین، واشنگتن را به دخالت در امور کشورهایشان متهم کردند

شی و پوتین، واشنگتن را به دخالت در امور کشورهایشان متهم کردند

به گزارش فطر نیوز به نقل از رویترز به نقل از کرملین، شی و پوتین طی یک تماس تلفنی یک ساعته «سیاست آمریکا در مداخله در امور داخلی سایر کشورها» را محکوم کردند.
یوری اوشاکوف، دستیار کرملین گفت: رهبران دو کشور متوجه هستند که ایالات متحده عملاً سیاست مهار مضاعف (در قبال) روسیه و چین را اجرا می کند.
کرملین در بیانیه خود درباره این تماس تلفنی گفت: رییس جمهور روسیه در گفت وگو درباره وضعیت منطقه آسیا و اقیانوسیه بر موضع اصولی خود در مورد موضوع تایوان که حمایت از سیاست «چین واحد» است، تاکید کرد.
به گزارش ایرنا بر اساس گزارشی از تلویزیون دولتی چین، شی گفت که این دو کشور (چین و روسیه) «باید از لحاظ استراتژیک همکاری نزدیک داشته باشند، از حاکمیت، امنیت و منافع توسعه کشورهای متبوع خود دفاع کنند و قاطعانه با دخالت نیروهای خارجی در امور داخلی مخالفت کنند.»
به گفته کرملین، رهبر چین همچنین برای پوتین در انتخابات ریاست جمهوری آینده اش آرزوی موفقیت کرد.
به گفته اوشاکوفف شی گفت که می داند روسیه اکنون در بحبوحه کارزار انتخاباتی است و آرزو کرد که انتخابات آتی در ماه مارس موفق باشد.

به گزارش رویترز، غرب کلیه تحرکات مسکو و پکن را که هر دوی آنها به دنبال گسترش نفوذ جهانی خود هستند، با نگرانی از اینکه در طول دو سال گذشته روابط تجاری و دفاعی خود را افزایش داده اند، رصد می کند.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شی و پوتین، واشنگتن را به دخالت در امور کشورهایشان متهم کردند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شی و پوتین، واشنگتن را به دخالت در امور کشورهایشان متهم کردند"، کلیک کنید.