صحرایی: ماموریت معلمان بر کندن دردهای بی درمان بشریت است

صحرایی: ماموریت معلمان بر کندن دردهای بی درمان بشریت است

وزیر آموزش و پرورش، با بیان اینکه شکوفایی آینده هر جامعه ای به اندازه میزان منزلت کنونی معلمان آن است ، گفت: درد بی درمان، جهل است و معلم کسی است که با جهل مبارزه می کند.

به گزارش فطر نیوز، رضامراد صحرایی در مراسم اختتامیه و اهدای جوایز اولین دوره بین المللی «جایزه معلم» و معرفی برترین معلم سال، اظهار کرد: باور من این است که شکوفایی آینده هر جامعه ای به اندازه میزان منزلت کنونی معلمان آن جامعه است. هرچه شان و منزلت معلم بالاتر باشد آینده آن جامعه آینده ای بهتر و شکوهمند تر و درخشان تر است. شکوفایی آینده هر جامعه ای به اندازه میزان منزلت کنونی معلمان آن است .

صحرایی در بخش دیگر سخنان خود خطاب به معلمان حاضر در جمع توضیح داد: خود را برگزیده می دانیم که از بین همه مشاغلی که هر کسی در حیات خود انتخاب می کند، ما نه اینکه این شغل را انتخاب کرده باشیم بلکه برای این شغل انتخاب شده ایم و فرق معلمی با دیگر مشاغل همین است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه یکی از ویژگی های معلم روشنگری و آگاهی بخشی است، خاطر نشان کرد: معلم این مقام ویژه را از آن جهت پیدا کرده است که با جهل و نادانی می جنگد. معلم کسی است که ماموریتش بر کندن ریشه دردهای بی درمان بشریت است. درد بی درمان جهل است و معلم کسی است که با جهل مبارزه می کند.

وی ادامه داد: اجتماع حاضر یک پیام مهم دارد و آن این است که معلمان، شایسته بالاترین تکریم ها و تقدیرها هستند. معلمان کسانی هستند که آینده ما را معماری می کنند و هویت آینده ما را می سازند و از این رو بر دست آنها باید بوسه زد و آنها را تکریم کرد تا خوب بسازند، آینده ای را که می سازند.

صحرایی در پایان سخنان خود خطاب به معلمان حاضر در جمع، گفت: از برگزاری این رویداد خودجوش و غیردولتی صمیمانه سپاسگزارم. به شما معلم بودن و در جمع معلمان بودن و سلسله جنبان پیروان پیامبر اعظم را تبریک عرض می کنم.

پایان خبر فطر نیوز

صحرایی: ماموریت معلمان بر کندن دردهای بی درمان بشریت است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "صحرایی: ماموریت معلمان بر کندن دردهای بی درمان بشریت است" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "صحرایی: ماموریت معلمان بر کندن دردهای بی درمان بشریت است"، کلیک کنید.