صدور مجوز احداث 500 مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر با گذشت یک سال از راه اندازی تابلوی سبز بورس

صدور مجوز احداث 500 مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر با گذشت یک سال از راه اندازی تابلوی سبز بورس

معاون وزیر نیرو گفت: با گذشت یکسال از راه اندازی تابلوی برق سبز در بورس انرژی تاکنون برای ساخت بیش از 500 مگاوات در این حوزه مجوز صادر شده است.

به گزارش فطر نیوز، محمود کمانی در مراسم مبادله تفاهم نامه تامین مالی پروژه های تجدیدپذیر و بهره وری برق میان ساتبا و صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت در نمایشگاه بین المللی نفت، گاز و پتروشیمی تهران با اشاره به اینکه خرید و فروش برق در این تابلو با قیمت مناسب در حال انجام است، اظهار کرد: در مدل تابلوی برق سبز، سرمایه گذار به احداث نیروگاه می پردازد و برق تولیدی را در بورس عرضه می کند.
وی با بیان اینکه با نگاه مثبت دولت و همکاری همه دستگاه ها، اقدامات موثری برای توسعه نیروگاه های تجدیدپذیر انجام و در طی دو سال گذشته بسته های مختلفی تدوین شده است، اضافه کرد: مجوزها از نهادهای بالادستی همچون شورای عالی انرژی، شورای اقتصاد و هییت دولت گرفته شده است.
کمانی، بسته های توسعه نیروگاه های تجدیدپذیر در کشور را برشمرد و بیان کرد: از جمله بسته های توسعه نیروگاهی می توان به بسته 4000 مگاوات و 4500 مگاوات نیروگاه خورشیدی اشاره کرد که مقدمات کار آنها انجام شده و قراردادهای مرتبط با آن برگزار شده است. همچنین برای ترغیب صنایع در جهت توسعه نیروگاه های تجدیدپذیر، بسته 3200 مگاواتی در نظر گرفته شده که توسط صنایع در حال ساخت است؛ اقدامات مرتبط با برگزاری مناقصه ساخت 3000 مگاوات نیروگاه بادی نیز در حال انجام است.
رییس سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری برق(ساتبا) با اشاره به اینکه تعداد بی شماری نیروگاه با مقیاس 200 و 400 مگاوات در حال ساخت است، یادآور شد: مدل های متفاوتی برای سرمایه گذاری در حوزه تجدیدپذیر برای ساخت نیروگاه مقیاس کوچک، متوسط و بزرگ مشخص شده که در بخش های خانگی، حمایتی، کشاورزی و … در حال اجراست.
وی با تاکید بر اینکه نگاه صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت به حوزه بهینه سازی و توسعه نیروگاه های تجدیدپذیر، ارزشمند و برای کشور لازم است، بیان کرد: به نتیجه رسیدن ساخت نیروگاه های تجدیدپذیر نیازمند تامین مالی است که در این زمینه صندوق های نوآوری و شکوفایی، صندوق وزارت نیرو، صندوق توسعه ملی و صندوق محیط زیست در حال فعالیت هستند.
کمانی خاطرنشان کرد: امیدواریم با امضای تفاهم نامه با صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت بتوانیم تامین مالی بخشی از نیروگاه های دارای مقیاس متوسط را تا سقف 3 مگاوات به نتیجه برسانیم.

پایان خبر فطر نیوز

صدور مجوز احداث 500 مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر با گذشت یک سال از راه اندازی تابلوی سبز بورس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "صدور مجوز احداث 500 مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر با گذشت یک سال از راه اندازی تابلوی سبز بورس" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "صدور مجوز احداث 500 مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر با گذشت یک سال از راه اندازی تابلوی سبز بورس"، کلیک کنید.