صفر تا صد مردان آهنین؛ خبری از دعوا و حاشیه نبود! / بازگشت ستاره های آهنی

صفر تا صد مردان آهنین؛ خبری از دعوا و حاشیه نبود! بازگشت ستاره های آهنی

مسابقات مردان آهنین بعد از یک دهه محاق، با برنامه ریزی های کمیته قویترین مردان برگزار شد و دوباره روی آنتن رفت تا طرفداران پرشمار این رشته از تماشای دوباره رقابت قهرمانان ایران لذت ببرند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری فطر نیوز، فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام یکی از فدراسیون های پر سر و صدا و پرحاشیه در تمام این سال ها بوده که با توجه به مخاطبین بسیار و ستاره های نامتعارف از سایر رشته ها متمایز است. این فدراسیون در دوره جدید خود تلاش کرده تا از سبک حیات خلوتی فاصله بگیرد و با گسترش فعالیت هایش بیشتر در چشم باشد.

تعدد مسابقات و رشته ها در این فدراسیون عملا فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام را از سیطره این دو رشته خارج کرده و بدل به یک فدراسیون عریض و طویل شده است. با این وجود از دیرباز تا کنون نام این فدراسیون و این رشته برای مخاطبین عام و عامه مردم با مردان آهنین مترادف است.

یک مسابقه تلویزیونی جذاب که از دهه 80 به ابتکار شبکه 3 و با همکاری فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام هر سال در ایام عید روی آنتن تلویزیون می رفت و مخاطبان بیشماری داشت. در حقیقت این مسابقه سبب شد تا این رشته از باشگاه های محلی و زیرزمینی و دایره توجهات قشر جوان خارج شده و در قاب چشم ها بنشیند و البته مخاطبان بیشماری پیدا کند.

همه ساله و بعد از پخش این مسابقه جذاب، شاهد حضور گسترده اقشار مردم در باشگاه های بدنسازی و پرورش اندام بودیم و این رشته بدل به پرمخاطب ترین رشته های ورزشی شده بود. با این وجود بروز حواشی کبود در جریان این مسابقات و اخبار ناخوشایند زد و خورد و درگیری و شایعات عجیب درباره تبانی و بی اخلاقی در این مسابقه سبب شد تا صداوسیما عطای این مسابقه جذاب را به لقایش بخشیده و برای همیشه این شوی تلویزیونی پرمخاطب تعطیل شود.

درست یک دهه پیش و در سال 92 بود که برنامه جذاب مردان آهنین برای همیشه تعطیل شد و اگرچه بعد از رایزنی های بسیار یک بار دیگر در سال 97 روی آنتن رفت، اما نه تنها از حجم حواشی آن کاسته نشده، بلکه شایعات و حواشی آن به اندازه ای بیشتر شده بود که حتی گفته می شد در پشت صحنه شرکت گنندگان و طرفداران با اسلحه سرد به جان هم افتاده اند! اتفاقی که سبب شد این مسابقه جذاب دوباره به محاق برود.

در دوره جدید فعالیت فدراسیون، محمود قراچورلو به عنوان رییس کمیته قویترین مردان رویکردی متفاوت را در پیش گرفت و تلاش کرد تا این رشته از رکود و تعطیلی خارج کند. وی می دانست که این رشته جذابترین و البته پرحاشیه ترین کمیته زیر نظر فدراسیون بوده، پس کوشید تا با پرهیز از غوغاسالاری و حواشی کبود و در آرامش این کمیته را دوباره به جایگاه سابق بازگرداند. او در ابتدا بدون سر و صدا مسابقات قویترین مردان ایران را برگزار کرد تا ستاره های این رشته در یک رقابت سالم و بدون جنجال با هم مبارزه کنند و این کمیته بدون حواشی سابق فعال شود. اگرچه این رشته در ذات خود با توجه به وضعیت قهرمانانش همیشه با سر و صدا عجین بوده، اما کمیته قویترین مردان گام اول که همان برگزاری مسابقات کشوری بود را با موفقیت پیش برد.

 

صفر تا صد مردان آهنین؛ خبری از دعوا و حاشیه نبود! / بازگشت ستاره های آهنی
با این وجود هدف اصلی این کمیته و در راس همه قراچورلو راه اندازی مسابقات تلویزیونی مردان آهنین بود تا قهرمانان این رشته بعد از یک دهه بتوانند دوباره در ویترین قرار گرفته و میهمان خانه ها شوند. مسابقه ای که بدون تردید برند این رشته محسوب می شود و البته بواسطه بی اخلاقی ها و اتفاقات رخ داده، بیش از یک دهه بود که فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام از آن محروم شده بود. این هدف البته با توجه به اتفاقات قبلی بسیار سخت و غیرممکن می نمود و در ابتدای راه تقریبا همه عوامل دست اندرکار به ویژه تلویزیون با آن مخالفت کردند، اما تلاش های شبانه روزی کمیته قویترین مردان و رایزنی های بسیار و البته تعهدات ریز و درشت سبب شد تا بالاخره تابلوی ورود ممنوع از پیش روی این رشته برداشته شده و مسابقه مردان آهنین بعد از یک دهه تعطیلی بار دیگر به قاب تلویزیون راه پیدا کند و میهمان خانه های مردم شود.

مسابقه ای جذاب که البته با استقبال گسترده ای نیز همراه شد و اگرچه در ابتدای و تا دقیقه 90 نیز برخی ها با بدبینی و کارشکنی قصد داشتند از روی آنتن رفتن آن جلوگیری کنند، اما در نهایت بدون هیچ مشکل و حاشیه ای در یک اتمسفر سالم و دوستانه برگزار شد و روی آنتن رفت تا طرفداران پرشمار این رشته از تماشای دوباره رقابت قهرمانان ایران لذت ببرند.

بعد از این رقابت، فعالیت های کمیته قویترین مردان با شدت و حدت بیشتری دنبال شد. غول چراغ جادو دیگر شکسته شده بود و از همین رو قهرمانان این رشته با انگیزه ای دوچندان در رقابت های پیش رو حضور پیدا می کنند. از سوی دیگر برنامه های کمیته قویترین مردان نیز پرشتاب تر برگزار می شود.

بعد از رقابت های مردان آهنین برترین های این مسابقه به رقابت های جهانی قویترین مردان در روسیه اعزام شده و در این رقابت ها خوش درخشیدند. جالب اینکه این اعزام برخلاف ادوار پیشین با هزینه کمیته قویترین مردان انجام شد. در این رقابت ها تیم اعزامی در دسته آماتور 3 مدال نقره در سبک وزن کسب کردند. در بخش حرفه ای ها نیز داوود قیطاسی قهرمان این مسابقه به مدال برنز رسید. برنز قیطاسی در حالی بدست آمد که او بواسطه نبود برخی از تجهیزات در ایران و مشخصا میله ال اف ام که در آیتم لیفت مورد استفاده قرار می گیرد، نتوانست مدال خوشرنگتری بگیرد.

با این وجود قیطاسی در 3 آیتم در این مسابقات اول شد.بعد از مسابقات جهانی، قیطاسی به عنوان نماینده ایران در جام قویترین مردان محمود پهلوان در ازبکستان شرکت می کند. قویترین مردان برند فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام محسوب می شود که حالا بعد از یک دوره فترت و رکورد آرام آرام به جایگاه سابق خود باز می گردد تا بار دیگر ستاره های این رشته به صدر اخبار بازگردند. اتفاقی که البته مهمترین لازمه آن پرهیز از جنجال، حواشی و بی اخلاقی است که با دقت نظر کمیته قویترین مردان از این رشته رخت بسته تا ستاره های آهنی در یک فضای سالم و بدون حاشیه به رقابت با هم بپردازند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "صفر تا صد مردان آهنین؛ خبری از دعوا و حاشیه نبود! / بازگشت ستاره های آهنی" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "صفر تا صد مردان آهنین؛ خبری از دعوا و حاشیه نبود! / بازگشت ستاره های آهنی"، کلیک کنید.