عادات سالم قلب روند پیری بیولوژیکی را کُند می کند

عادات سالم قلب روند پیری بیولوژیکی را کُند می کند

آفتاب نیوز :

به گزارش مدیکال نیوز، در این مطالعه، محققان 5682 بزرگسال را که بیش از نیمی از آن ها زن با میانگین سنی 56 سال بودند، برای شناسایی عوامل خطر بیماری قلبی، مورد بررسی قرار دادند.

دانشمندان از ترکیبی از مصاحبه ها، معاینات فیزیکی، تست های آزمایشگاهی و ارزیابی با استفاده از ابزار “8 فاکتور ضروری سبک زندگی” انجمن قلب آمریکا استفاده کردند. این فاکتور ها شامل اطلاعاتی از رژیم غذایی، فعالیت بدنی، ساعات خواب در شب، وضعیت سیگار کشیدن، شاخص توده بدنی، سطح کلسترول و قند خون و فشار خون برای تعیین نمره ای است که نشان دهنده سلامت قلبی عروقی است.

دانشمندان همچنین سن بیولوژیکی را بر اساس متیلاسیون DNA تخمین زدند و تمایل ژنتیکی فرد را به سن بیولوژیکی تسریع شده ارزیابی کردند.

دکتر «یو مینگ نی»، متخصص قلب و لیپیدولوژیست در موسسه قلب و عروق کالیفرنیا، گفت: «بعضی از مردم بر این باورند که، چون یکی از اعضای خانواده، به عنوان مثال والدین، بیماری قلبی دارند، محکوم به این بیماری هستند. اما این مطالعه خلاف این را نشان داد. مراقبت از خود باری را که پیری بر بدن شما تحمیل می کند کُند می نماید. این مطالعه در واقع نشان داد افرادی با ریسک ژنتیکی بالاتری که “8 فاکتور ضروری سبک زندگی” دنبال کردند، سلامت قلبی عروقی خود را بسیار بیشتر از افرادی که خطر ژنتیکی نداشتند، بهبود بخشیدند.»

متیلاسیون DNA بیان ژن را تنظیم می کند و یک نشانگر زیستی بالقوه برای تخمین پیری بیولوژیکی در نظر گرفته می شود که توسط ترکیب ژنتیکی، عوامل سبک زندگی و استرس تعیین می شود. تصور می شود پیری بیولوژیکی خطر ابتلاء به بیماری های قلبی عروقی را افزایش می دهد.

محققان پی بردند هر 13 امتیاز افزایش در 8 فاکتور ضروری سبک زندگی، خطر ابتلاء به بیماری های قلبی عروقی تازه شروع شده را تا 35 درصد، بیماری های قلبی عروقی را تا 36 درصد، و مرگ به هر دلیلی را تا 29 درصد کاهش می دهد.

عادات سالم قلب روند پیری بیولوژیکی را کُند می کند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عادات سالم قلب روند پیری بیولوژیکی را کُند می کند" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عادات سالم قلب روند پیری بیولوژیکی را کُند می کند"، کلیک کنید.