عباسی: دانشگاه یکی از مراکز تمدن ساز جامعه نوین اسلامی است

عباسی: دانشگاه یکی از مراکز تمدن ساز جامعه نوین اسلامی است

استاندار گیلان گفت: دانشگاه یکی از مراکز تمدن ساز جامعه نوین اسلامی است و امروزه در عرصه های مختلف نقش آفرینی می کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری فطر نیوز، اسدالله عباسی، استاندار گیلان در بیست و پنجمین جلسه هییت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان که با حضور مجید مشکینی نماینده تام الاختیار رییس دانشگاه آزاد اسلامی در هییت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان و سایر مسیولان برگزار شد با اشاره به جایگاه ویژه این دانشگاه در تولید علم و تربیت متخصص در کشور، اظهار کرد: نقش موثر دانشگاه آزاد اسلامی در افزایش سطح پیشرفت علمی و فناوری کشور بر کسی پوشیده نیست.

وی با بیان سیر اعتلای دانشگاه آزاد اسلامی، افزود: تلاش برای تبدیل این دانشگاه به نسل های نوین دانشگاه ها از ابتکارات قابل تحسین بوده و بهره مندی از ظرفیت جوانان علمی، مدیریتی و دانش بنیان در پیشرفت و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی موثر است.

استاندار گیلان دانشگاه ها را یکی از مراکز تمدن ساز در کشورمان برشمرد و عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی نیز ازجمله این مراکز تمدن ساز نوین جامعه اسلامی است و امروزه این دانشگاه در عرصه های مختلف نقش آفرینی می کند.

عباسی، تغییرات شهریه در دانشگاه آزاد اسلامی را منصفانه و عادلانه دانست و مطرح کرد: این دانشگاه در چرخش مدیریتی، آموزش عالی را به مرکز صرفاً درآمدزایی از محل دانشجو تبدیل نکرده؛ بلکه با توسعه و حمایت از دانش بنیان ها، ارتباط موثر با صنعت و دیگر حوزه ها در مسیر توسعه و پیشرفت قرار گرفته است. تدوین برنامه ها و سیاست گذاری در دانشگاه ها باید بومی و متناسب با شرایط ویژه آن استان و سند آمایش سرزمینی انجام شود. در فقدان حمایت دانشگاهی از واحد های مستقر در شهرستان ها، ادامه فعالیت آنها با چالش عدیده روبرو شده است.

فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد در همه کشور تولید علم می کنند

رییس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان نیز گفت: دانشگاه آزاد اسلامی درخت تنومندی است که ثمره انقلاب و از دستاورد های آن بوده و اکنون قشر عظیمی از فارغ التحصیلان این مرکز آموزش عالی در جای جای ایران اسلامی در حال تولید علم و در پست های مدیریتی کشور سیاست گذاری می کنند.

محمد دوستار اضافه کرد: دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان در سال 1402 بالغ بر 39 هزار نفر دانشجو دارد در این دانشگاه و در مدارس سما آن حدود تعداد 5 هزار و 657 دانش آموز مشغول به تحصیل است. در این دانشگاه 739 نفر هییت علمی های تمام وقت و تعداد 684 نفر کارمند در 14 واحد و مرکز این دانشگاه، مشغول به کار هستند.

وی با اشاره به ارتقای رتبه دانشگاه آزاد اسلامی گیلان در کشور، بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با در پیش رو داشتن سیاست گذار های جدید، خواهد توانست به رتبه یک کشور ارتقا پیدا کند. با افزودن رشته های پیراپزشکی و پزشکی به رشته های دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان که با حمایت دانشگاه علوم پزشکی گیلان میسر خواهد شد، بتوانیم در راستای توسعه هرچه بیشتر دانشگاه اقدام کنیم.

به گزارش فطر نیوز، استاندار گیلان با حضور بر مزار شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی استان (واحد رشت) با اهدای گل و قرایت فاتحه به مقام شامخ شهدای گمنام مزین بخش این واحد دانشگاهی نیز ادای احترام کرد.

عباسی: دانشگاه یکی از مراکز تمدن ساز جامعه نوین اسلامی است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عباسی: دانشگاه یکی از مراکز تمدن ساز جامعه نوین اسلامی است" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عباسی: دانشگاه یکی از مراکز تمدن ساز جامعه نوین اسلامی است"، کلیک کنید.