فضاپیمایی که انسان را پس از 50 سال به ماه می برد / عکس

به گزارش فطر نیوز، فضای داخلی کابین سرنشینان کپسول فضایی اوریون در مرکز فضایی کندی ناسا در فلوریدا در حال نهایی شدن است. مقامات ناسا روز سه شنبه(13 فوریه) در ایکس(توییتر سابق) اعلام کردند که گروه های مختلف همچنین در حال نصب پانل های محافظ پشتی و عایق در بیرون هستند و اوریون را برای آزمایش خلاء در بهار سال جاری آماده می کنند.

به نقل از فطر نیوز، چهار فضانورد ماموریت آرتمیس دو عبارتند از رید وایزمن(Reid Wiseman)، فرمانده ناسا، ویکتور گلاور(Victor Glover) خلبان ناسا و اولین سیاه پوستی که مدار پایین زمین یا LEO را ترک می کند، متخصص ماموریت ناسا کریستینا کخ(Victor Glover) که اولین زنی است که فراتر از مدار پایین زمین می رود و فضانورد کانادا جرمی هانسن(Jeremy Hansen) متخصص ماموریت آژانس فضایی کانادا و اولین فرد غیر آمریکایی که به ماه می رود، خواهند بود.

این چهار نفر اولین فضانوردانی خواهند بود که از فضاپیمای اوریون استفاده می کنند. وسایل نقلیه اوریون پیش از این دو بار به فضا رفته است، اما در ماموریت های بدون سرنشین که اجزای حیاتی در آن نصب نشده بود.

فضاپیمایی که انسان را پس از 50 سال به ماه می برد / عکس

این دو پرواز بدون سرنشین عبارت بودند از ماموریت آرتمیس 1 به مدار ماه در اواخر سال 2022 و یک سفر کوتاه به مدار زمین در سال 2014.

آرتمیس 2 اولین ماموریت فضانوردی برنامه آرتمیس خواهد بود که هدف آن فرود افراد روی ماه طی ماموریت آرتمیس 3 است.

هر دو آرتمیس دو و آرتمیس سه در ماه ژانویه سال 2024 به دلیل چندین مشکل فنی به تعویق افتادند و آرتمیس دو به مدت 9 ماه به تعویق افتاد و برای ماه سپتامبر سال 2025 برنامه ریزی شد و آرتمیس سه حدود یک سال و تا سال 2026 به تعویق افتاد.

هدف برنامه بزرگتر آرتمیس ایجاد یک سکونتگاه در قطب جنوبی ماه برای استفاده از منابع آبی آنجاست. بیش از 30 کشور برای پیروی از هنجارهای اکتشاف فضایی صلح آمیز و در برخی موارد، تهیه سخت افزار برای ماموریت های ماه، توافقنامه آرتمیس به رهبری ناسا را امضا کرده اند.

5858

فضاپیمایی که انسان را پس از 50 سال به ماه می برد / عکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فضاپیمایی که انسان را پس از 50 سال به ماه می برد / عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فضاپیمایی که انسان را پس از 50 سال به ماه می برد / عکس"، کلیک کنید.