قطع درختان هیرکانی جنایتی بزرگ است

قطع درختان هیرکانی جنایتی بزرگ است

به گزارش فطر نیوز از مازندران، آیت الله محمدباقر محمدی لایینی در خطبه های این هفته از نماز جمعه ساری، ضمن سفارش بر رعایت تقوا، اظهار کرد: اگر با تقوا باشیم اختیار خودمان را به دست شهوت و غضب نمی دهیم و ما بر آنها مسلط خواهیم شد.

وی با اشاره به فرموده امام صادق (ع)، افزود: کسی که به تو بدی کرده تو نسبت به او خوبی کن که نیاز به کظم غیض بالایی دارد و نشانه تقواست. هفته پیش رو مناسبت هایی از جمله؛ ورود حضرت مسلم به کوفه است، این حضرت محترمانه وارد شد اما با غربت و تشنه به شهادت رسید، روز بزرگداشت عطار نیشابوری، روز ارتش جمهوری اسلامی و نیروی زمینی، سالروز تخریب قبور ایمه مدفون در بقیع که دشمنان با مسلک ساختگی در مبارزه با مکتب حق برآمدند تا در درون اسلام ایجاد تفرقه کنند این مصیبت در بقیع را تسلیت عرض می کنیم، سالروز نبرد احد دومین جنگی که بین مسلمانان و مشرکان اتفاق افتاده و درس ها و عبرت هایی دارد را پیش رو داریم.

امام جمعه ساری با بیان اینکه ما از ماه مبارک رمضان و نوروز گذشتیم ادامه داد: حالت ماه رمضانی خودتان را حفظ کنید که این خواسته خداست، حداقل نمازها را باحضور قلب بیشتری بخوانیم، در رابطه با سال نو هم تشکرها از مردم فراوان است، اما هشدار و نگرانی این است که قبل از سال نو در چهارشنبه سوری بیش از 700 کشته، مصدوم و معلول داشتیم، آنطرف سال هم نزدیک به هزار فوتی در تصادفات از دست دادیم که بیشترین علت آن خواب آلودگی، سرعت زیاد و سبقت بی مورد بوده که واقعا حیف است و باید بیشتر مراعات کنید.

نماینده ولی فقیه در مازندران با تاکید بر اینکه نیروی انتظامی خیلی زحمت می کشد، خاطرنشان کرد: در روزهای آینده هم باز دستورالعمل های جدیدی در مقابله با ناهنجاری ها و هنجارشکنی ها دارد، اخیرا هم که مورد حملات تروریستی قرار گرفتند، واقعا این عزیزان فداکاری کرده و نیاز به حمایت دارند اعلام می کنیم از نیروی انتظامی برای حفظ فضای ارزشی و برخورد با هنجارشکنان حمایت می کنیم.

عضو خبرگان رهبری اضافه کرد: از تلاش های هییات مذهبی و همینطور ستادهای نماز جمعه که نزدیک به 300 نفر اینجا کار صلواتی انجام می دهند، از اصحاب رسانه و به خصوص رسانه ملی در سطح ملی و استانی صمیمانه تشکر دارم.

این مسیول در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در رابطه با کشاورزی، کشاورزان گلایه هایی دارند، الان کود کم است، گاه تعاونی ها کودهایی را خریداری کردند ولی اجازه حمل داده نمی شود، در بازار آزاد هم هست ولی چند برابر قیمت، چرا دولتی اش نباید باشد؟ چرا اجازه نمی دهند؟ زمانش بگذرد دیگر فایده ای ندارد.

وی تصریح کرد: در سال گذشته آب سد شهید رجایی برای چند هزار هکتار زمین کفایت نمی کرد، خدا را شکر امسال وضع آب این سد بهتر از سال گذشته است، توصیه ام این است که به یک شکلی مسیولین آب منطقه ای امسال با همکاری خود کشاورزان کاری کنند که همه بهره مند شوند، یک سری چاه های آب هست که مجوز دارند ولی برق ندارند که باید برای برق دار کردنشان تسریع صورت بگیرد.

آیت الله محمدی لایینی با بیان اینکه به شرکت ها و صنایع گفته شده که از اوایل اردیبهشت هفته ای دو روز برق قطع می شود که برخلاف شعار جهش تولید است، تاکید کرد: اینگونه باشد یک چهارم تولید معطل می شود، باید دولت تسهیلاتی به این صاحبان صنایع بدهد تا نیروگاه های شخصی ایجاد کنند و به اندازه نیازشان برق تامین کنند که برخی از اینها حاضر هم هستند و دارند.

خطیب جمعه ساری با اعلام اینکه گاه مصارف ادارات ما اقلام خارجی است و چیزی که در داخل تولید می شود حداقل باید مورد استفاده نهادها و دستگاه ها باشد، یادآور شد: مسیله دیگر بحث قاتلان جنگل و قاچاقچیان چوب است خدا به این ها انصاف بدهد واقعا دو سه فاجعه در همین چند روز، از آنطرف در غرب برای احداث یک پارکینگ دیدید چه تعداد درخت قطع شد، چند روز قبل هم در شرق این بی انصاف ها رفتند ده ها درخت را قطع کردند و بریدند، امروز واقعا قطع کردن درخت های جنگل هیرکانی یک جنایت بزرگ است، ضربه بزرگی است، من تعجب می کنم خود منابع طبیعی که باید بیشتر صدا در بیاید، خیلی داد و بیداد نمی شنویم، هرچه داد و بیداد می شنویم از دلسوزان دیگر است، منابع طبیعی متولی این مسایل تویی، تو باید پیشرو باشی، تو باید داد بکشی و یقه بگیری، جدی باش! دستگاه قضایی باید شناسایی کند کسانی را که با جنگل های ما، درختهای ما و سرمایه های عظیم به این شکل برخورد می کنند، واقعا باید دستگاه قضایی و نیروی انتظامی ما با این ها برخورد قاطع، جدی و بازدارنده داشته باشند.

این مسیول در ادامه گفت: آلمان اعلام کرد که حمایت از اسراییل یک اصل مسلم در سیاست خارجی ماست، چقدر سلاح کشتار جمعی و شیمیایی در اختیار اسراییل غاصب قرار داده، همان کاری که در زمان جنگ تحمیلی بر علیه ما و به نفع صدام انجام داد، تمام این جانبازان شیمیایی ما سموم سلاح برای آلمان بوده، حالا ما ضربه خورده از آلمان بودیم اما مجبور به روانه کردن بیمارانمان برای درمان به این کشور بودیم، حال این کشور به صراحت در مقابل اینهمه فجایع از صهیونیست ها حمایت می کند، ما هم به صراحت اعلام می کنیم که حمایت از مظلومانی همچون مردم غزه یک اصل مسلم در سیاست خارجی ماست.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قطع درختان هیرکانی جنایتی بزرگ است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قطع درختان هیرکانی جنایتی بزرگ است"، کلیک کنید.