قیمت خودرو های تسلا کاهش می یابد

پس از شکست در فروش؛

قیمت خودرو های تسلا کاهش می یابد

تسلا برای رقابت با دیگر شرکت های خودروسازی و جبران کاهش فروش، قیمت خودرو های خود را کاهش می دهد.

به گزارش خبرگزاری علم  و فناوری فطر نیوز به نقل از رویترز، شرکت تسلا پس از کاهش قیمت خودرو های خود در ایالات متحده آمریکا تصمیم گرفته است این کاهش قیمت را در کشور های دیگر نظیر آلمان و چین نیز اعمال کند.

این شرکت که با کاهش فروش و تشدید جنگ قیمت خودرو های الکتریکی (EVs) میان شدکت های سازنده دست و پنجه نرم می کند، تصمیم دارد با افت فروش خودور های خود مقابله کند و به همین دلیل قیمت را در تعدادی از بازار های اصلی تسلا از جمله چین و آلمان کاهش می دهد؛ قرار است این کاهش قیمت در برابر خودرو های برقی چینی به صورت ویژه اعمال شود.

این کاهش قیمت پس از آن صورت گرفت که تسلا به مدیریت ایلان ماسک، در ماه آوریل گزارش داد که تحویل خودرو های جهانی آن در سه ماهه اول سال جادی میلادی برای نخستین بار در نزدیک به چهار سال اخیر کاهش یافته است.

ماسک در پستی که در شبکه اجتماعی ایکس منتشر کرده شرح داده، قیمت های تسلا باید مرتباً تغییر کند تا تولید با تقاضا مطابقت داشته باشد.

براساس داده های موجود، تسلا به عنوان رهبر بازار خودرو های برقی، بیش از یک سال است که با کاهش فروش خودرو های خود مواجه شده است. از طرفی، سرعت پایین این شرکت در به روزرسانی مدل های قدیمیِ ارزان تر در عقب افتادن آن نسبت به شرکت های چینی مؤثر بوده؛ تسلا به دلیل بهره بردادی از نرخ بهره بالا نسبت به بروزرسانی مدل های قدیمی بی توجهی کرده و در این بین با تغییر سلیقه مشتریان خود مواجه شده است.

به گفته سخنگوی تسلا، در بسیاری از کشور های دیگر در اروپا، خاورمیانه و آفریقا نیز قرار است کاهش قیمت اعمال شود.

متخصصان حوزه خودرو باور دارند، تسلا در به روزرسانی مدل های قدیمی خود آهسته عمل کرده، در حالی که رقبای این مدل از خودرو در چین، به عنوان بزرگترین بازار خودروی جهان، مدل های بروز و ارزان تری را عرضه می کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قیمت خودرو های تسلا کاهش می یابد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قیمت خودرو های تسلا کاهش می یابد"، کلیک کنید.