لزوم حضور استادان در فضا های صنعتی برای حل مشکل صنعت

لزوم حضور استادان در فضا های صنعتی برای حل مشکل صنعت

کارشناس ارشد سابق سازمان هوافضای آمریکا (NASA) گفت: اگر به دنبال حل مشکل صنعت هستیم باید با حضور استادان دانشگاه در فضا های صنعتی، زمینه آشنایی استادان با چالش ها و مشکلات صنعت را فراهم سازیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری فطر نیوز، نخستین نشست از سلسله نشست های طراحی مسیر موفقیت با حضور رحمت الله قدیمی چرمهینی فوق دکتری شکست، خستگی جامدات و کارشناس ارشد سابق سازمان هوافضای آمریکا (NASA) مسیولان، استادان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر در این واحد دانشگاهی برگزار شد.

رحمت الله قدیمی چرمهینی، کارشناس ارشد سابق سازمان هوافضای آمریکا (NASA) در این نشست اظهار کرد: رمز موفقیت در مسیر زندگی دانشجویان در سه بخش تعریف می شود. اول انجام کار گروهی که نشان دهنده خرد فردی بوده، دوم استمرار و مداومت در انجام کار و سوم انجام ورزش و وجود شورونشاط است.

وی عدم ارتباط بین صنعت و دانشگاه را به عنوان چالش صنعت معرفی کرد و ادامه داد: اگر به دنبال حل مشکل صنعت هستیم باید با حضور استادان دانشگاه در فضا های صنعتی، زمینه آشنایی استادان با چالش ها و مشکلات صنعت را فراهم سازیم. از طرفی دیگر استفاده از ظرفیت بالقوه دانشجویان برای رفع نیاز های صنعت و فراهم شدن فضای آموزش های تخصصی و کسب تجربه می تواند به شخص دانشجو و به رفع نیاز صنعت کمک شایانی کند.

 کارشناس ارشد سابق سازمان هوافضای آمریکا (NASA) بیان کرد: مدرسه عالی گیربکس و انتقال قدرت دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر قدمی روبه جلو در راستای ارتباط دانشجو با صنعت و عملی شدن آموزش دروس خواهد بود و آماده همکاری با این واحد دانشگاهی برای انجام طرح های تحقیقاتی هستم.

رویکرد جدید دانشگاه آزاد خمینی شهر

علی حیدری، رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر نیز با اشاره به رویکرد جدید این واحد دانشگاهی گفت: رویکرد جدید واحد خمینی شهر، اشتغال همزمان با تحصیل دانشجویان در قالب طرح پویش بوده وبا برگزاری چنین نشست هایی به دنبال توانمندسازی آموزش و بهبود کیفیت آموزشی است.

مجید ریاحی، رییس دانشکده مکانیک، عمران و معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر نیز شرکت دانشجویان در این سلسله نشست ها را بسیار مفید دانست و عنوان کرد: با دعوت از سخنرانان انگیزشی و افراد موفق و از طریق آموزش های مهارتی همانند مدیریت زمان، قدرت برنامه ریزی، مدیریت کسب وکار و آینده نگری، سعی شده تجارب ارزشمند در راستای نشان دادن مسیر موفقیت به دانشجویان منتقل شود.

به گزارش فطر نیوز، در پایان نشست از حجت الله قدیمی چرمهینی قدردانی شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لزوم حضور استادان در فضا های صنعتی برای حل مشکل صنعت" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لزوم حضور استادان در فضا های صنعتی برای حل مشکل صنعت"، کلیک کنید.