ماموریت دشوار بلینکن – فطر نیوز

ماموریت دشوار بلینکن - فطر نیوز

رویکردهای آمریکا از گذشته تاکنون همواره نشان داده که آنها به هیچ وجه خواهان آن نیستند که پایان جنگ همراه با پیروزی حماس و مردم فلسطین باشد.

به گزارش فطر نیوز، محسن پاک آیین، کارشناس حوزه روابط بین الملل در یادداشتی در جام جم نوشت: این روزها رژیم صهیونیستی و آمریکا شرایط سختی را تجربه می کنند. آمریکا به واسطه اقدامات نابخردانه اسراییل فشارهای زیادی را متحمل شده و تلاش می کند با فرستادن آنتونی بلینکن، وزیر خارجه این کشور به سرزمین های اشغالی بتواند اوضاع را تا حدودی مدیریت کند.از سویی دیگر وضعیت داخلی رژیم صهیونیستی هم کاملا به هم ریخته است.

تقریبا در تمامی سرزمین های اشغالی تظاهرات اعتراضی علیه بنیامین نتانیاهو به راه افتاده و بحث استیضاح و برکناری او از سوی کنیست به عنوان یک احتمال جدی مطرح است. اگر این اتفاق بیفتد، تردیدی نیست که نخست وزیر رژیم صهیونیستی محاکمه خواهد شد و سرنوشت بدی در انتظار اوست. در چنین اوضاعی آمریکا به عنوان حامی و هدایت کننده اصلی رژیم صهیونیستی دست به تحرکات بیشتری زده تا به زعم خود، شرایط را در اراضی اشغالی تعدیل و موضوع را به نفع بنیامین نتانیاهو تقویت کند.

این تلاش البته درحالی صورت می گیرد که در سراسر آمریکا اعتراض های دانشجویی فراگیر شده و دانشجویان به حمایت از مردم غزه و ابراز تنفر از رژیم صهیونیستی پرداختند. طبعا مقامات کاخ سفید تلاش دارند با فرستادن وزیر خارجه به سرزمین های اشغالی نشان دهند که می خواهند برای کاهش بحران در داخل آمریکا به سران رژیم صهیونیستی بقبولانند که حمله به رفح در شرایط فعلی گزینه مناسبی برای اسراییل نیست. البته این نکته را هم نباید از نظر دور داشت که به طور معمول و براساس تجارب گذشته، همواره ازجمله پیامدهای سفر مقامات آمریکایی به سرزمین های اشغالی، انجام یک اقدام نظامی شدید از صورت رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین است و آمریکایی ها گرچه مدعی تلاش برای تعدیل اوضاع هستند اما درنهایت هدف اصلی شان حمایت از رژیم اشغالگر قدس و بنیامین نتانیاهو است.

رویکردهای آمریکا از گذشته تاکنون همواره نشان داده که آنها به هیچ وجه خواهان آن نیستند که پایان جنگ همراه با پیروزی حماس و مردم فلسطین باشد. شواهد حاکی از آن است که رژیم صهیونیستی برای حمله به رفح کاملا آرایش نظامی به خود گرفته و قصد دارد بار دیگر مردم بی دفاع فلسطین را تحت شدیدترین حملات زمینی و هوایی قرار دهد. در شرایطی اسراییل مهیای این عملیات است که تمام کشورها و همچنین سازمان ملل متحد مخالفت شدید خود را با این اقدام اعلام کردند. از سویی دیگر تلاش های دیپلماتیک هم به واسطه ریاض به عنوان واسطه میان رژیم صهیونیستی و حماس در حال انجام است. این درحالی است که این نیروی مقاومت اکنون دست بالا را دارد و مثل گذشته بر آزادی زندانیان فلسطینی و ترک مخاصمه به صورت دایم و همچنین بازگشت آوارگان به سرزمین های خود تاکید می کند. 
پایان خبر فطر نیوز

ماموریت دشوار بلینکن – فطر نیوز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ماموریت دشوار بلینکن – فطر نیوز" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ماموریت دشوار بلینکن – فطر نیوز"، کلیک کنید.