مردم اوکیناوا پایگاه‌های آمریکا را نمی‌خواهند

مردم اوکیناوا پایگاه‌های آمریکا را نمی‌خواهند

فرماندار «اوکیناوا» وجود پایگاه‌های متعدد آمریکا در این استان جنوبی ژاپن و تبعات ناشی از حضور نظامیان آمریکایی را عامل نگرانی ساکنان اوکیناوا دانست.

به گزارش فطر نیوز، «دنی تاماکی» فرماندار «اوکیناوا» گفت ساکنان این منطقه از تعداد فراوان پایگاه‌های نظامی ایالات متحده در منطقه و حوادثی مرتبط با حضور سربازان آمریکایی نگران هستند.

فرماندار جنوبی‌ترین استان ژاپن گفت: «۷۹ سال از آن جنگ (جنگ جهانی دوم) می‌گذرد؛ اما حضور پایگاه‌های عظیم ایالات متحده، حوادث مرتبط با سربازان آمریکایی و پیامدهای این پایگاه‌ها برای محیط‌زیست نشان می‌دهد که بار پایگاه‌های آمریکا هنوز بر دوش اوکیناواست… اینها خاطرات ما در نبرد اوکیناوا را زنده کرده و موجب نگرانی شدید مردم می‌شود.»

نبرد اوکیناوا از ۲۶ مارس تا ۲۳ ژوئن ۱۹۴۵ در جنگ جهانی دوم روی داد؛ نبردی که میان نیروهای آمریکایی و ارتش امپراتوری ژاپن در گرفت و به یکی از خونین‌ترین درگیری‌های ژاپن در این جنگ بدل شد. مقامات محلی اوکیناوا اعلام کرده‌اند که حدود ۱۰۰ هزار سرباز ژاپنی در این نبرد کشته شدند و تلفات غیرنظامیان اوکیناوا نیز به ۱۵۰ هزار تن می‌رسد.

مردم اوکیناوا سال‌هاست که میزبان بخش بزرگی از پایگاه‌های نظامی آمریکا در ژاپن هستند. با اعلام تصمیم دولت‌های ژاپن و ایالات متحده برای جابه‌جایی یک پایگاه آمریکایی در اوکیناوا، مقامات دولت محلی این منطقه به مخالفت با آن برخاسته و خواستار انتقال این پایگاه به منطقه‌ای خارج از اوکیناوا شدند؛ امری که توکیو با آن مخالفت کرده است.

پایان خبر فطر نیوز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مردم اوکیناوا پایگاه‌های آمریکا را نمی‌خواهند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مردم اوکیناوا پایگاه‌های آمریکا را نمی‌خواهند"، کلیک کنید.