مشاهده گونه کمیاب گربه شنی در عباس آباد نایین 

مشاهده گونه کمیاب گربه شنی در عباس آباد نایین 

فطر نیوز/اصفهان رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نایین گفت: گونه ارزشمند و کمیاب گربه شنی در پناهگاه حیات وحش عباس آباد شهرستان نایین مشاهده و از این گونه تصویربرداری شد.

علیرضا رضایی در گفت وگو با فطر نیوز، اظهار کرد: به منظور حفظ و حراست از حیات وحش و مستند سازی تنوع زیستی توسط محیط بانان مستقر در سرمحیط بانی چوپانان، از یک قلاده گربه شنی در میانه های شب تصویربرداری شد.

وی افزود: این گونه نادر در لحظه اول مشاهده به همراه دو توله خود بوده که توانسته آنها را مخفی کند و امکان تصویربرداری از آنها فراهم نشد. گربه شنی از گونه های ارزشمند و کمیاب بوده که مختص زیستگاه های بیابانی است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نایین خاطرنشان کرد: این گربه در ایران در پارک ملی کویر، مناطق جنوبی کویر لوت در استان کرمان، محدوده دو شاخ در منطقه حفاظت شده توران در استان سمنان، پناهگاه حیات وحش بختگان، منطقه حفاظت شده بهرام گور و منطقه شکار ممنوع دره باغ بوانات در استان فارس، پناهگاه حیات وحش عباس آباد نایین، مجموعه ریگ جن و پناهگاه های حیات وحش کوه بزرگی، خارو و یخاب و منطقه کلاته در استان اصفهان زیست و دشت ترکمن صحرا، نواحی شمالی و خراسان رضوی دیده شده است.

رضایی گفت: اکوسیستم خشک آسیب پذیر که زیستگاه این گربه است در ایران به دلیل سکونت و فعالیت های انسانی به ویژه چرای بی رویه دام در معرض تهدید قرار دارد.

پایان خبر فطر نیوز 

مشاهده گونه کمیاب گربه شنی در عباس آباد نایین 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مشاهده گونه کمیاب گربه شنی در عباس آباد نایین " هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مشاهده گونه کمیاب گربه شنی در عباس آباد نایین "، کلیک کنید.