معرفی جاذبه های گردشگری قزوین در بیلبوردهای بین راهی

معرفی جاذبه های گردشگری قزوین در بیلبوردهای بین راهی

به گزارش خبرگزاری فطر نیوز از قزوین؛ علیرضا خزایلی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین در نشست خبری با رسانه ها که با حضور معاونین این اداره کل برگزار شد؛ به مهمترین فعالیت های انجام شده و طرح های آماده افتتاح در دهه فجر پرداخت و گفت: با تلاش همکاران اداره کل و مشارکت و سرمایه گذاری بخش خصوصی همزمان با سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تعداد هفت طرح با حجم سرمایه گذاری 666میلیارد ریال آماده افتتاح و بهره برداری شده است.

خزایلی اضافه کرد: این طرح ها شامل پروژه مرمت آستان مقدس امامزاده حسین(ع) با اعتبار 40 میلیارد ریال است که با بهره برداری از آن زمینه اشتغال 20 نفر فراهم شده است.

خزایلی تصریح کرد: پروژه مرمت هشتی صفوی واقع در مجموعه دولتخانه صفوی با اعتبار بالغ بر 8 میلیارد ریال و اشتغالزایی برای 6 نفر از دیگر طرح های آماده افتتاح در این ایام است که با حضور مسیولان به بهره برداری می رسد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین اذعان کرد: مرمت تزیینات کاخ موزه چهل ستون با اعتبار 9میلیارد ریال و اشتغال 8 نفر و فاز دوم پروژه مطالعات گنبدخانه و رواق های ضلع شمال شرقی مسجد جامع عتیق با 20 میلیاردریال اعتبار و اشتغالزایی برای 20 نفر از دیگر طرح های آماده افتتاح در دهه فجر است.

وی با اشاره به افتتاح سه طرح حوزه گردشگری در این ایام نیز اضافه کرد: سفره خانه سنتی شیرمحمدی واقع در محور قزوین به الموت با زیربنای 300 مترمربع با سرمایه گذاری 167 میلیارد ریال افتتاح خواهد شد که با بهره برداری از آن برای 15 نفر شغل جدید ایجاد می شود.

خزایلی تصریح کرد: واحد پذیرایی بین راهی «ایوان» واقع در محور قزوین به الموت با حجم سرمایه گذاری 400میلیاردریال با زیربنای 600 مترمربع نیز در دهه فجر افتتاح خواهد شد که با افتتاح این واحد زمینه اشتغال 15 نفر مهیا می شود.

خزایلی گفت: مجتمع سرویس های بهداشتی و نمازخانه ارتش آباد چشمه علی واقع در شهرستان آوج نیز از دیگر طرح های آماده افتتاح در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است.

وی افزود: برای اجرای این طرح که با زیربنای 100مترمربع انجام شده 22 میلیاردریال اعتبار هزینه شده و برای دو نفر شغل ایجاد شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین از اکران 10بیلبورد معرفی جاذبه های گردشگری در محورهای مواصلاتی این استان در ایام دهه مبارک فجر خبر داد و گفت: نصب این بیلبوردها با هدف معرفی و آشنایی بیشتر مسافران عبوری با ظرفیت های استان در تعامل با اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان محقق شده است.

در ادامه احسان نورانی، معاون میراث فرهنگی استان قزوین گفت: پرونده هفت بنای تاریخی قزوین پس از بررسی در شورای عالی ثبت آثار ملی غیرمنقول برای ثبت در فهرست آمار ملی کشور تایید شد.

او افزود: این بناها شامل خانه های تاریخی صلاحی، عظیمی، رضوی در شهر قزوین، حمام های تاریخی سلطان آباد در اقبالیه و گلشن در قزوین و همچنین آسیاب های تاریخی ارنجک در قزوین و کندر در تاکستان می شوند.

نادر محمدی، معاون گردشگری و سرمایه گذاری قزوین با اشاره به نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع گفت: نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران یکی از مهم ترین و معتبرترین رویدادهای حوزه گردشگری است که هرساله برگزار می شود و بستر مناسبی را برای آشنایی متقاضیان سرمایه گذاری و فعالیت در حوزه گردشگری با فرصت ها و ظرفیتهای مناطق مختلف کشور فراهم می آورد.

معاون گردشگری و سرمایه گذاری قزوین با بیان اینکه تمرکز بر فرصت های سرمایه گذاری با شعار سرمایه گذاری سبز مهمترین ویژگی نمایشگاه امسال به شمار می رود، افزود: استان قزوین با تهیه بیش از 25بسته و معرفی 15فرصت سرمایه گذاری برای ارایه به متقاضیان در غرفه ای به مساحت 334 متر در این نمایشگاه حضوری متفاوت دارد.

او افزود: با توجه به رویداد مهم ثبت جهانی کاروانسرای سعدالسلطنه قزوین به عنوان اولین اثر ثبتی استان در سال جاری، غرفه استان قزوین با طرح این کاروانسرا آماده میزبانی از بازدیدکنندگان است.

محمدی خاطرنشان کرد: این نمایشگاه از تاریخ 23 لغایت 26 بهمن ماه در محل دایمی نمایشگاه های تهران دایر است و غرفه استان قزوین در سالن شماره 8 و 9 میزبان سرمایه گذاران، فعالان و علاقمندان صنعت گردشگری خواهد بود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "معرفی جاذبه های گردشگری قزوین در بیلبوردهای بین راهی" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "معرفی جاذبه های گردشگری قزوین در بیلبوردهای بین راهی"، کلیک کنید.