می خواهید جوان بمانید؟ از مصرف این سه ماده غذایی پرهیز کنید

می خواهید جوان بمانید؟ از مصرف این سه ماده غذایی پرهیز کنید

به گزارش فطر نیوز، خوردن بیش از حد برخی مواد غذایی می تواند شانس ابتلا به برخی بیماری های مزمن را افزایش داده و روند پیری را تشدید کند. با محدودکردن مصرف این سه ماده که در این مطلب به شما معرفی می شود، می توانید به شکل تاثیرگذاری از این قبیل اتفاقات جلوگیری کرده و سال های طولانی تری جوان و شاداب بمانید.

1. قند

مصرف زیاد قند سلامتی شما را به ویژه در سنین بالا تهدید می کند و می تواند خطر ابتلا به دیابت و سطح تری گلیسیرید را افزایش دهد و منجر به ناراحتی قلبی شود. همچنین داشتن رژیم غذایی سرشار از غذاهای فرآوری شده مانند قند، خطر چاقی را در پی دارد.

سعی کنید سبزیجات را در وعده های غذایی خود جای دهید، مصرف کربوهیدرات را کاهش دهید و برچسب مواد غذایی را از نظر میزان قند موجود در آنها بررسی کنید.

2.سدیم

سدیم برای زنده ماندن نیاز است، اما مصرف بیش از حد آن می تواند سلامت شما را به خطر بیندازد و منجر به بیماری های قلبی و فشارخون بالا شود.

برخی مواد غذایی مانند غذاهای بسته بندی شده و غذاهای رستورانی تا 1400 میلی گرم سدیم در هر وعده نمک دارند. در حالی که روزانه مصرف کمتر از 2000 میلی گرم سدیم توصیه می شود.

هر خوراکی که برچسب جدول ارزش غذایی آن، سدیم را 20٪ از نیاز روزانه یا بیشتر نشان داده باشد، یک خوراکی پر سدیم شمرده می شود. جهت کاهش مصرف سدیم، غذاهایی را انتخاب کنید که کمتر از 700 میلی گرم سدیم در هر وعده دارند. همچنین سعی کنید مصرف میوه و سبزیجات را افزایش دهید.

3.آهن

بدن ما برای بسیاری از عملکردهای خود مانند انتقال اکسیژن از ریه به سایر قسمت های بدن، به آهن نیاز دارد. اما با افزایش سن، نیاز ما به آهن دچار تغییر می شود. به عنوان مثال، هنگامی که فرد یایسه می شود، نیاز او به آهن به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می کند و در صورت دریافت آهن بیش از نیاز بدن، سلامتی فرد مختل می گردد. آهن اضافی در بافت ها، به ویژه در کبد، لوزالمعده، قلب، مفاصل و مغز تجمع می کند و در بروز انواع خاصی از سرطان ها و دیابت نقش دارد.

پیشنهاد می شود با پزشک خود مشورت کنید تا مطمین شوید مصرف مکمل آهن برای شما مضر است یا نه.

منبع: livestrong

233233

می خواهید جوان بمانید؟ از مصرف این سه ماده غذایی پرهیز کنید

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "می خواهید جوان بمانید؟ از مصرف این سه ماده غذایی پرهیز کنید" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "می خواهید جوان بمانید؟ از مصرف این سه ماده غذایی پرهیز کنید"، کلیک کنید.