نرخ ارز حج تمتع 1403 مشخص شد/ جزییات

نرخ ارز حج تمتع 1403 مشخص شد/ جزییات

به گزارش فطر نیوز، هییت وزیران، نرخ ارز حج تمتع 1403 را تعیین کرد.

فطر نیوز در گزارشی نوشت: از 15 دی ماه ثبت نام مقدماتی از افراد واجد شرایط تشرف به حج تمتع برای سال آینده آغاز شد و تاکنون 7 اولویت برای ثبت نام فراخوانده شده اند که در روزهای پیش رو فراخوان جدید برای برخی ایستگاه های پروازی نیز صادر می شود.

در روزهای اخیر نیز مخبر معاون اول رییس جمهوری مصوبه هییت وزیران را درباره تامین مخارج ارزی حج تمتع سال آینده را طی نامه ای ابلاغ کرده است.

در این تصویب نامه آمده است:

هییت وزیران در جلسه 1402/11/25 به پیشنهاد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

سازمان حج و زیارت مجاز است نسبت به خرید ارز به میزان سیصد میلیون دلار به نرخ ارز حواله مرکز مبادله ارز و طلای ایران اقدام و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران این مبلغ را برای تامین مخارج ارزی حج تمتع 1403 در یک حساب دلاری به نام سازمان حج و زیارت نزد خود به صورت دفتری ثبت و نگه داری کند.

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به درخواست سازمان حج و زیارت در زمان مقتضی نسبت به پرداخت و انتقال مبلغ یاد شده به کشور عربستان از ارزهای در دسترس با اعمال نرخ برابر دلار با ارز موردنظر اقدام کند.

بر این اساس نرخ ارز مورد نیاز برای مخارج حج تمتع سال آینده حدود 39000 تومان محاسبه خواهد شد.

به گفته سیدعباس حسینی رییس سازمان حج و زیارت، عملیات انتقال مبلغ مذکور توسط بانک مرکزی انجام می شود.

تاکنون بیش از 56000 نفر برای شرکت در حج تمتع سال آینده ثبت نام کرده اند و روند ثبت نام تا تکمیل ظرفیت مورد نظر سازمان حج و زیارت ادامه خواهد داشت.

در حال حاضر حدود یک میلیون نفر در نوبت انتظار سفر حج تمتع هستند و سهمیه حج ایران برای سال آینده 82 هزار و 500 نفر تعیین شده است؛ البته مکاتباتی از طریق وزارت امور خارجه با عربستان در حال انجام است تا این سهمیه به مرز 89 هزار نفر برسد.

47236

نرخ ارز حج تمتع 1403 مشخص شد/ جزییات

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نرخ ارز حج تمتع 1403 مشخص شد/ جزییات" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نرخ ارز حج تمتع 1403 مشخص شد/ جزییات"، کلیک کنید.