نمایشگاه کتاب در دو روز 74 میلیارد تومان فروخت

نمایشگاه کتاب در دو روز 74 میلیارد تومان فروخت

نمایشگاه کتاب با ارایه آماری از میزان فروش نمایشگاه تا پایان روز دوم، در بخش حضوری 52 میلیارد تومان و در بخش مجازی 22 میلیارد تومان فروش داشت.

به گزارش فطر نیوز، علی رمضانی، قایم مقام و سخنگوی سی وپنجمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، در دومین نشست خبری خود که امروز (جمعه، 21 اردیبهشت) در مصلی برگزار شد، اظهار کرد: روز سوم نمایشگاه با حضور جمعیت متراکم مردم در حال برگزاری است و نمایشگاه به آرامی در جریان است و مردم از رهاورد ناشران، استفاده می کنند.

او با بیان اینکه امروز، 38 نشست در نمایشگاه برگزار می شود، افزود: عصر امروز (جمعه، 21 اردیبهشت) برنامه «دختر ماه» به مناسب تولید حضرت معصومه در حیاط صحن اصلی برگزار می شود. همچنین به دلیل همزمانی با مرحله دوم مجلس شورای اسلامی، سه شعبه اخذ رای با مجموع 15 صندوق الکترونیک در نمایشگاه مستقر شده است. همانگونه قبل تر اعلام شده بود، امروز نمایشگاه کتاب تا ساعت 21 ساعت ادامه دارد.

رمضانی با اشاره به نظرسنجی های روز دوم اظهار کرد: تهویه مناسب و هوای خوب سالن، مکان مناسب تر کودک و نوجوان و برنامه های جذاب کوشک کتاب سه نقطه قوت و جابه جا نشدن ساعت بازدید، اطلاع رسانی کمرنگ برنامه جنبی و خراب بودن دستگاه ایستاده لمسی باری جست وجوی ناشران را نقاط ضعف نمایشگاه کتاب از نظر مردم بوده است. همچنین مردم خواسته اند تعداد دستگاه های شارژ موبایل افزایش یابد. علاوه بر این امروز سبدهای چرخ دار در دسترس قرار گرفته تا مردم مجبور نباشند، آنچه را که می خرند، با دست حمل کنند.

او  با اشاره به موضوع نظرسنجی نمایشگاه «مردم با چه وسیله نقلیه ای در نمایشگاه حاضر شدند»، گفت: تقریبا نیمی از مردم با مترو به نمایشگاه آمدند؛ 48 درصد با مترو، 28 درصد با خودرو شخصی، 10 درصد اتوبوس و 9 درصد با تاکسی و 5 درصد با سایر روش ها، خود را به نمایشگاه رساندند. از مردم می خواهیم بیشار با وسایل حمل و نقل عمومی تشریف بیاورند. امروز در ساعت های ابتدایی ظرفیت پارکینگ مصلی، چهل سرا و کنار خیابان تکمیل شده بود.

به گفته سخنگوی نمایشگاه نمره مردم به نمایشگاه در روز دوم 72 از 100 است.

او درباره میزان فروش کتاب تا پایان روزم دوم نمایشگاه (بیستم اردیبهشت) نیز گفت: در بخش حضوری نمایشگاه کتاب، 52 میلیارد خرید کردند که 36 میلیارد از طریق درگاه رسمی و 16 میلیارد درگاه های غیر رسمی (با توجه آماده نبودن دستگاه های کارت خوان) به صورت کارت به کارت و فروش نقدی بوده است. در بخش مجازی مردم هم 22 میلیارد تومان خرید داشتند که 15 میلیارد خرید از ناشران و 7 میلیارد خرید هم از کتابفروشان بود. مجموعا تا پایان روز دوم، 74 میلیارد تومان ثبت شده که نسبت به سال گذشته رشد قابل توجه است. در مجموع تا پایان روز دوم، 22 میلیارد تومان در بخش مجازی فروش داشتیم که شامل 172 هزار نسخه کتاب بود که در 84 هزار بسته ساماندهی شده است. سازمان پست کشور  نیمی از این بسته ها را تحویل گرفته است.

علی رمضانی همچنین درباره تخلفات نیز گفت: روز اول یک ناشر حکم گرفته بود و پنلش یک روز بسته شده بود. روز گذشته (20 اردیبهشت)، هییت رسیدگی به تخلفات، 8 پرونده را رسیدگی کرد که بر اساس رای این هییت غرفه یک ناشر، به مدت یک روز بسته شد. همچنین پنل مجازی دو ناشر به مدت یک روز بسته شد.

 به گفته رمضانی، با پایان تبلیغات دور دوم انتخابات مجلس، موج دوم تبلیغات شهری را خواهیم داشت.
 

پایان خبر فطر نیوز 

نمایشگاه کتاب در دو روز 74 میلیارد تومان فروخت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نمایشگاه کتاب در دو روز 74 میلیارد تومان فروخت" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نمایشگاه کتاب در دو روز 74 میلیارد تومان فروخت"، کلیک کنید.