هشدار اورژانس نسبت به افزایش آمار غرق شدگی؛ امسال چند نفر غرق شدند؟

هشدار اورژانس نسبت به افزایش آمار غرق شدگی؛ امسال چند نفر غرق شدند؟

به گزارش فطر نیوز، رییس سازمان اورژانس کشور با اعلام مرگ 159 نفر به دلیل غرق شدگی در کشور نسبت به افزایش آمار موارد غرق شدگی هشدار داد.

جعفر میعادفر در گفت وگو با فطر نیوز به آمار حوادث مربوط غرق شدگی و مرگ و میر ناشی از آن اظهارکرد: آمار ماموریت های سازمان اورژانس در سراسر کشور حاکی از آن است که از ابتدای سال تا کنون 263 نفر دچار حوادث غرق شدگی شده اند که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشدی 28 درصدی داشته است.

وی با بیان اینکه از تعداد 263 حادثه دیدگی غرق شدگی، 104 نفر دچار مصدومیت شده اند، گفت: شمار موارد مصدومیت نیز در این مدت رشد 46 درصدی داشته است. شمار موارد فوتی نیز 159 نفر بوده که این آمار نیز رشد 18 درصدی داشته است.

میعادفر درباره جنسیت افراد غرق شده نیز گفت: برابر آمارهای ما 24 درصد این افراد زن و 76 درصد نیز مرد بوده اند. همچنین میانگین سنی افراد حادثه دیده نیز 23 سال بوده است. کم سن ترین فرد دراین مدت پسربچه ای یک ساله بوده و مسن ترین فرد نیز مردی 80 ساله بود که هر دو در محل حادثه جان خود را از دست دادند.

رییس سازمان اورژانس کشور درباره استان های دارای بیشترین حادثه دیده غرق شدگی و همچنین بیشترین فوتی ناشی از غرق شدگی نیز گفت: برخلاف تصور رایج استان هایی نظیر گیلان و مازندران در این میان جایی ندارند. بیشترین تعداد افراد حادثه دیده در این خصوص به ترتیب مربوط به استان های بوشهر با 32 مورد حادثه دیده، سیستان و بلوچستان با 28 مورد، فارس با 25 مورد و اصفهان با 24 مورد بوده است.

وی با اشاره به موارد مرگ ناشی از غرق شدگی نیز گفت: استان های فارس، اصفهان، تهران و سیستان و بلوچستان به ترتیب با 17، 16، 14 و 11 مورد دارای بیشترین فوتی از ابتدای سال جاری تاکنون هستند.

وی به محل وقوع حوادث نیز اشاره کرد و گفت: رودخانه با 24 درصد بیشترین فراوانی را در محل وقوع حوادث غرق شدگی به خود اختصاص داده است. پس از آن دریا و استخرهای خانگی و شنا به ترتیب با 16 و 16 درصد قرار دارند. استخر کشاورزی با 14، کانال آب کشاورزی با هفت درصد و سد و آب بند و دریاچه طبیعی نیز با شش درصدی در رتبه های بعدی قرار دارد و درصد باقی مانده نیز مربوط به سایر محل هاست.

میعادفر با اشاره به نزدیک شدن به فصل گرما به مردم هشدار داد که برای شنا و آب تنی از محل های مجاز که غریق نجات در آن حضور دارد، استفاده کرده و به هیچ عنوان وارد رودخانه ها، سدها، استخرها و کانال های آب کشاورزی و دیگر محل های غیر مجاز نشوند.

47236

هشدار اورژانس نسبت به افزایش آمار غرق شدگی؛ امسال چند نفر غرق شدند؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار اورژانس نسبت به افزایش آمار غرق شدگی؛ امسال چند نفر غرق شدند؟" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار اورژانس نسبت به افزایش آمار غرق شدگی؛ امسال چند نفر غرق شدند؟"، کلیک کنید.