هوش مصنوی برای اجرای قانون کپی‌رایت به پلتفرم‌ها می‌آید!

به گزارش خبرگزاری فطر نیوز، براساس گزارش دیجیاتو، یوتوب به‌تازگی نسخه‌ بهبودیافته ابزار «Erase Song» را منتشر کرده تا تولیدکنندگان محتوا بتوانند به‌راحتی هرگونه موسیقی دارای کپی‌رایت را از ویدیوهایشان حذف کنند. این ابزار از هوش مصنوعی استفاده می‌کند و بر سایر صداهای ویدیو مانند گفتگوها یا جلوه‌های صوتی تأثیر نمی‌گذارد. این ابزار در هفته‌های آینده منتشر می‌شود.

«نیل موهان»، مدیرعامل یوتوب، در ایکس اعلام کرد قابلیت Erase Song به کاربران امکان می‌دهد موسیقی دارای کپی‌رایت را از محتوایتان حذف کنند. نسخه بتای این ابزار قبلاً منتشر شده بود اما عملکرد دقیقی نداشت. اکنون نسخه بهبودیافته Erase Song از «الگوریتم مبتنی‌بر هوش مصنوعی» استفاده می‌کند تا کمک کند آهنگ‌های دارای کپی‌رایت را بدون تأثیرگذاری بر صداهای دیگر شناسایی و حذف کند.

ابزار هوش مصنوعی Erase Song یوتوب

هوش مصنوی برای اجرای قانون کپی‌رایت به پلتفرم‌ها می‌آید!

بااینکه نسخه جدید این ابزار عملکرد بهتری نسبت به بتای آن دارد، ممکن است همیشه خروجی عالی نداشته باشد؛ بنابراین در مواردی که این ابزار نتواند آهنگ‌های دارای کپی‌رایت را حذف کند، کاربران خودشان می‌توانند صداهایی را که در بخش‌هایی از ویدیو مشخص می‌شود، حذف کنند.

همچنین اگر ویدیو بیش از 100 هزار بازدید داشته باشد، ممکن است نتوانید آن را به‌درستی تغییر بدهید یا ممکن است مدت بیشتری طول بکشد تا این ابزار بتواند صداهای محتوایی را پردازش سپس آهنگ‌های دارای کپی‌رایت را شناسایی و حذف کند. نکته دیگر اینکه این ابزار صرفاً صداها را تشخیص می‌دهد، نمی‌توان ویدیوهای دارای کپی‌رایت را با آن شناسایی کرد.

در هفته‌های آینده، ابزار Erase Song برای نسخه‌های دسکتاپ و گوشی در یوتوب استودیو عرضه می‌شود. این ابزار در بخش Content، قسمت کپی‌رایت در دسترس خواهد بود. یوتوب پیش‌ازاین نیز قابلیت هوش مصنوعی به نام «Jump Ahead» را برای کاربران پریمیوم منتشر کرد که با آن می‌توانند فقط قسمت‌هایی از ویدیو را مشاهده کنند که مخاطبان آن قسمت‌ها را بیشتر دیده‌اند.

227227

هوش مصنوی برای اجرای قانون کپی‌رایت به پلتفرم‌ها می‌آید!

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هوش مصنوی برای اجرای قانون کپی‌رایت به پلتفرم‌ها می‌آید!" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هوش مصنوی برای اجرای قانون کپی‌رایت به پلتفرم‌ها می‌آید!"، کلیک کنید.