واردات اپل ممنوع است؛ در صورت لغو ممنوعیت سود بازرگانی 96 درصد خواهد بود

گمرک ایران در نامه ای اعلام کرده که واردات تلفن همراه هوشمند با نشان تجاری Apple ممنوع است و در صورت لغو ممنوعیت ورود توسط مراجع ذیصلاح، سود بازرگانی آن به میزان 96 تعیین شده است.

به گزارش فطر نیوز، علیرضا صدری خواه، مدیرکل دفتر واردات گمرک در نامه ای به معاونان گمرک اعلام کرده که در اجرای ماده (138) آیین نامه اجرایی قانون امور گمرکی سود بازرگانی تلفن همراه وارد شده در رویه مسافری دو برابر محاسبه می شود.

همچنین بر اساس این نامه، واردات تلفن همراه هوشمند با نشان تجاری Apple ممنوع اعلام شده و در صورت لغو ممنوعیت ورود توسط مراجع ذیصلاح، سود بازرگانی آن به میزان 96 تعیین شده است.

گفتنی است پیش از این تصویب نامه هییت وزیران درخصوص «تعیین اصلاحات تعرفه ای (372) ردیف شامل کاهش و افزایش سود بازرگانی، تفکیک، ایجاد، حذف و اصلاح شرح تعرفه و مندرجات ذیل یادداشت برخی از فصول کتاب مقررات صادرات و واردات» منتشر شده بود که بر اساس آن با توجه به ممنوعیت واردات تلفن همراه هوشمند با نشان تجاری اپل، در صورت لغو ممنوعیت آن در آینده توسط مراجع ذیصلاح، سود بازرگانی آن به میزان 96 درصد پیش بینی خواهد شد.

واردات اپل ممنوع است؛ در صورت لغو ممنوعیت سود بازرگانی 96 درصد خواهد بود

با این حال هر دو نامه دارای ابهاماتی است؛ چراکه تاکنون ممنوعیت برند Apple به طور کامل ممنوع نبوده و آیفون های 12 و 13 و مدل های قبل از آن به کشور وارد می شد. با این حال با این دو ابلاغیه جدید این ابهام ایجاد شده که آیا واردات آیفون به طور کامل به کشور ممنوع شده است؟

همچنین این سوال درباره تعیین تعرفه 96 درصدی هم وجود دارد که آیا این تعرفه برای همه مدل های آیفون (در صورت رفع ممنوعیت) اعمال خواهد شد یا فقط برای آیفون 14 به بالا در نظر گرفته شده است؟

پایان خبر فطر نیوز

واردات اپل ممنوع است؛ در صورت لغو ممنوعیت سود بازرگانی 96 درصد خواهد بود

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واردات اپل ممنوع است؛ در صورت لغو ممنوعیت سود بازرگانی 96 درصد خواهد بود" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واردات اپل ممنوع است؛ در صورت لغو ممنوعیت سود بازرگانی 96 درصد خواهد بود"، کلیک کنید.