وزش باد شدید در جنوب کشور/ افزایش ارتفاع موج تا 3 متر

وزش باد شدید در جنوب کشور/ افزایش ارتفاع موج تا 3 متر

سازمان هواشناسی نسبت به وزش باد شدید در جنوب کشور، افزایش ارتفاع موج تا 3 متر و خطر غرق شدن شناگران هشدار داد.

به گزارش فطر نیوز سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی رنگ آورده است: از شنبه تا سه شنبه (28 بهمن تا اول اسفند) افزایش بیشینه سرعت وزش باد بیش از 30 نات و بیشینه ارتفاع امواج در ساحل 2 تا 3 متر و درفراسواحل بیشتر از3 متر در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان های بوشهر و هرمزگان، در خلیج فارس و تنگه هرمز پیش بینی می شود.

در این شرایط جوی خطرغرق شدن شناگران و شناورها به ویژه شناورهای سبک و نیمه سنگین، اختلال در ترددها و فعالیت دریایی به ویژه تردد شناورهای سبک و قایق های صیادی و تفریحی و فعالیت صنایع فراساحلی و سکوهای نفتی وجود دارد و سازمان هواشناسی نسبت به ممنوعیت شنا، اجتناب فعالیت های تفریحی و صیادی، اجتناب از ترددهای دریایی به ویژه تردد شناورهای سبک و قایق های صیادی و تفریحی ، اتخاذ تمهیدات لازم جهت پیشگیری از هرگونه خسارت احتمالی فعالیت در صنایع فراساحلی و سکوهای نفتی توصیه می کند.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: وزش باد نسبتا شدید تا شدید 30 نات و بیشینه ارتفاع امواج در ساحل و فراسواحل تا 2 متر شنبه در  مناطق ساحلی و دور از ساحل استان خوزستان، در خلیج فارس، یکشنبه در مناطق ساحلی و دور از ساحل استانهای خوزستان و سیستان و بلوچستان، در خلیج فارس و دریای عمان و دوشنبه تا چهارشنبه در مناطق ساحلی و دور از ساحل سیستان و بلوچستان، در دریای عمان پیش بینی می شود که  مواج شدن دریا و احتمال خسارت به شناورهای کوچک و تفریحی را در پی خواهد داشت.

بر اساس توصیه سازمان احتیاط در تردد شناورهای سبک و نیمه سنگین و خودداری از فعالیت های تفریحی و شنا در دستور کار قرار گیرد.

 به گزارش فطر نیوز در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش بینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسیول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود. هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسیولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

پایان خبر فطر نیوز

وزش باد شدید در جنوب کشور/ افزایش ارتفاع موج تا 3 متر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وزش باد شدید در جنوب کشور/ افزایش ارتفاع موج تا 3 متر" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وزش باد شدید در جنوب کشور/ افزایش ارتفاع موج تا 3 متر"، کلیک کنید.