پیامی از مدینه برای خانواده امیرعبداللهیان

پیامی از مدینه برای خانواده امیرعبداللهیان

تعدادی از زایران ایرانی حاضر در شهر مدینه و مسجدالنبی با گرامیداشت یاد وزیر امور خارجه فقید ایران، پیام هایی برای خانواده این شهید دستگاه دیپلماسی داشتند.

به گزارش خبرنگار اعزامی فطر نیوز به حج، چند روزی از حادثه سقوط بالگرد حامل رییس جمهور، وزیر امور خارجه، نماینده ولی فقیه و استاندار آذربایجان شرقی، کادر پرواز و حفاظت ریاست جمهوری می گذرد و زایرانی که این روزها را دور از وطن و در مکه و مدینه سپری می کنند، به شکلی سعی کرده اند یاد و خدمت آنها را گرامی دارند. یکی از شهدای خدمت که زایران پس از آن حادثه، تحت تاثیر فضای حج از خدمات او یاد می کنند، حسین امیرعبداللهیان است که در سانحه سقوط بالگرد شهید شد. از جمله اقدامات مثبت و دستاوردهای دستگاه دیپلماسی او توافق با عربستان و ازسرگیری عمره برای ایرانی ها پس از 9 سال وقفه بود، در نگاه کارشناسان سیاسی نیز سیر روند از سرگیری روابط ایران و عربستان یکی از شاخص های تقویت همکاری منطقه ای دولت سیزدهم بوده است.

حضور زایران ایرانی در عربستان بهانه ای شد برای گفت وگو فطر نیوز با تعدادی از آنها که در شهر مدینه به زیارت مشغولند. حسین 49 ساله و از اهالی سیرجان است، او در حیاط مسجدالنبی به فطر نیوز می گوید: تمام شهدای خدمت برای ما ارزش و جایگاه خودشان را دارند، اما آقای امیرعبداللهیان به طور خاص در قلب ما جا دارد، به این دلیل که من اخبار مربوط به تحولات منطقه را پیگیری می کردم و متوجه شدم که کارکرد این شهید در دستگاه دیپلماسی منجر به این شد که پس از 9 سال گروهی از هموطنان مان به عمره بودند.

فاطمه 53 سال دارد و حدود 15 سال در نوبت حج تمتع بوده است، احوالِ شبی که خبر سانحه بالگرد حامل رییس جمهر را شنید اینگونه روایت می کند: شب سختی بر ما گذشت، یک دستمان قرآن و دست دیگرمان به سوی آسمان بود و دعا می کردیم که خبر خوبی بشنویم، ولی تقدیر خدا بر این بود که آنها با شهادت مزد خدمت خود را بگیرند. برایشان نماز لیله الدفن خواندم، خاصه برای وزیر امور خارجه، که همه ما به خاطر حج و عمره مدیونشان هستیم. خداوند به خانواده او صبر بدهد.

بهروز در خوزستان زندگی می کند و به تازگی به مدینه آمده است. او با غیرقابل باور خواندن شهادت رییس جمهور، وزیر امور خارجه و هیات همراه گفت: پسر من در تهران دانشجو است و به تازگی از عمره بازگشته بود. من شور و شوق عمره را در تمام وجودش حس می کردم. از اینکه توانسته بود برای مدت 10 روز در مکه و مدینه باشد سر از پا نمی شناخت و خوشحال بود. حالا خودم به اینجا آمده ام و حال او را با تمام وجودم حس می کنم. اینجا آدم احساس غربت نمی کند و آرامش خاصی دارد. از اینکه اقدامات آقای امیرعبداللهیان برای ازسرگیری عمره، مقدمات شادی فرزندم را فراهم کرد، سپاسگزارم. ای کاش این پیام به دست خانواده سیدالشهدای دیپلماسی کشورمان برسد.

مرضیه و مهرداد زوجی هستند که همراه یکدیگر در مدینه حضور دارند. آنها از اینکه نمی توانستند اخبار لحظه ای ایران را پیگیری کنند، اظهار ناراحتی داشتند. این زوج می گویند: توفیقی شد که توانستیم پس از سالها انتظار در حج حضور داشته باشیم. احساس می کنیم کارهای شیهد امیرعبداللهیان صدقه جاریه است. آنها آرزوی خیلی ها را به خاطره تبدیل کرده اند. قطعا اقدامات شهید امیرعبداللهیان کار خیری است که پاداش را می گیرند.

پایان خبر فطر نیوز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیامی از مدینه برای خانواده امیرعبداللهیان" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیامی از مدینه برای خانواده امیرعبداللهیان"، کلیک کنید.