پیش بینی وضعیت هوا طی روزهای آینده/ کدام استان های کشور بارانی است؟

پیش بینی وضعیت هوا طی روزهای آینده/ کدام استان های کشور بارانی است؟

به گزارش فطر نیوز، رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی از از بارش باران، رگبار و رعدوبرق در نقاط مختلف کشور خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با فطر نیوز افزود: امروز (31 اردیبهشت) در استان های واقع در شمال غرب، دامنه های جنوبی البرز غربی و مرکزی، سواحل دریای خزر افزایش ابر، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید و در نقاط مستعد بارش تگرگ روی می دهد.

وی اضافه کرد: طی این روز برای برخی مناطق غرب به ویژه ارتفاعات و مناطق شمالی، شمال شرق بارش پراکنده و احتمال رعد و برق پیش بینی می شود.

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی کشور ادامه داد: روز سه شنبه (اول خرداد) به طور گسترده تری در شمال غرب، غرب، استان های ساحلی دریای خزر ، دامنه های جنوبی البرز شامل قزوین، البرز، تهران، برخی مناطق شمال شرق، شمال خوزستان، غرب و شمال اصفهان، مرکزی و قم رگبار باران و رعد و برق و وزش باد شدید دور از انتظار نیست.

وی افزود: چهارشنبه (2 خرداد) ضمن تشدید سامانه بارشی در مناطق ذکر شده، گستره سامانه بارشی به البرز شرقی، سمنان و برخی مناطق شرق نیز کشیده خواهد شد.

ضیاییان ادامه داد: پنجشنبه و جمعه (3 و 4 خرداد) سامانه بارشی در نوار شمالی کشور، شمال غرب و ارتفاعات و دامنه البرز فعال خواهد بود.

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی کشور افزود: طی سه روز آینده در شمال شرق و شرق کشور در برخی ساعات وزش باد شدید و گردوخاک پیش بینی می شود به ویژه در نوار شرقی کشور و منطقه زابل تا آخر هفته وزش باد شدید و گردوخاک رخ می دهد.

ضیاییان اضافه کرد: دوشنبه خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان و دریای خزر تا انتهای هفته مواج خواهد بود.

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی کشور درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (اول خرداد) نیمه ابری، از بعد از ظهر ابری، وزش باد شدید، گاهی رگبار باران با احتمال رعدوبرق با حداقل دمای 18 و حداکثر دمای 27 درجه سانتیگراد و چهارشنبه (2 خرداد) ابری، در بعضی ساعت ها بارش باران، گاهی وزش باد شدید و رگبار و رعدوبرق با حداقل دمای 17 و حداکثر دمای 26 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیاییان در پایان اظهارکرد: طی فردا و پس فردا زنجان با کمینه 4 و 5 درجه سانتیگراد و اهواز با بیشینه 43 دمای درجه سانتیگراد خنک ترین و گرمترین مرکز استان ها پیش بینی می شود.

47236

پیش بینی وضعیت هوا طی روزهای آینده/ کدام استان های کشور بارانی است؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیش بینی وضعیت هوا طی روزهای آینده/ کدام استان های کشور بارانی است؟" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیش بینی وضعیت هوا طی روزهای آینده/ کدام استان های کشور بارانی است؟"، کلیک کنید.