چرا استقلال دچار تغییر نام نمی شود؛ پای کدام ارگان در میان است؟

چرا استقلال دچار تغییر نام نمی شود؛ پای کدام ارگان در میان است؟

آفتاب نیوز :

بعد از اینکه باشگاه استقلال به هلدینگ خیلج فارس واگذار شد علی عسگری، رییس سابق سازمان صداد و سیما و مدیر عامل هلدینگ مصاحبه کرد و گفت استقلال با نام خلیج فارس در مسابقات شرکت خواهد کرد.

متاسفانه در سال های اخیر کشور های حوزه خلیج فارس در یک حرکت عجیب در نقشه ها و گفتار ها نام خلیج فارس را به واژه ای مجعول تغییر داده اند که این مسیله، بار ها و بار ها موجب اعتراض ایران شد. فدراسیون فوتبال امارات هم چند سالی لیگ کشورش را با این واژه برگزار می کرد که با توصیه های کنفدراسیون فوتبال آسیا برای پرهیز از تنش و رفتار سیاسی نام لیگش را تغییر داد و به طور حتم اگر استقلال هم به انجام این کار مبادرت می کرد با تذکر جدی کنفدراسیون فوتبال آسیا مواجه می شد. کنفدراسیون فوتبال آسیا همانند فیفا تاکید دارد در فوتبال نباید دست به اقدامات سیاسی زد.

علی عسگری، مدیر هلدینگ خیلج فارس دیروز در مورد تغییر نام استقلال گفت:در خصوص تغییر نام شرکت استقلال ایران مباحثی در جریان است و این رویه در هلدینگ خلیج فارس وجود دارد که شرکت های تابعه، پسوند خلیج فارس را داشته باشند. منتها اولویت اول ما حفظ نام استقلال ایران برای این شرکت است و تمام تلاش خود را در این راستا می کنیم، اما در صورتی که مراجع ذی صلاح بر حذف پسوند ایران اصرار داشته باشند، ضمن هماهنگی با وزارت ورزش و طبق قانون تجارت و ضوابط حاکم بر شرکت های بورسی، درباره تغییر پسوند شرکت استقلال ایران اقدام خواهیم کرد.

چرا استقلال دچار تغییر نام نمی شود؛ پای کدام ارگان در میان است؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چرا استقلال دچار تغییر نام نمی شود؛ پای کدام ارگان در میان است؟" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چرا استقلال دچار تغییر نام نمی شود؛ پای کدام ارگان در میان است؟"، کلیک کنید.