چین خطاب به آمریکا: تلافی می کنیم

چین خطاب به آمریکا: تلافی می کنیم

وزارت خارجه چین هشدار داد که هرگونه اقدام آمریکا مبنی بر کمک نظامی به تایوان یا مسدود کردن تیک تاک را تلافی خواهد کرد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری فطر نیوز به نقل از رویترز، چین امروز دوشنبه بحث انتقام جویی از آمریکا بابت قانونی کردن مصوبه ای را پیش کشید که به تقویت توان نظامی تایوان منجر می شود و به دنبال سلب مالکیت صاحب چینی شبکه اجتماعی تیک تاک است.

چهارشنبه گذشته، «جو بایدن» رییس جمهور آمریکا، مصوبه بسته کمک های نظامی جدید کنگره را امضا کرد که بخش قابل توجهی از آن به اوکراین و رژیم صهیونیستی اختصاص داده شده است.

هم زمان، وی لایحه جداگانه ای را هم امضا کرد که ضمیمه این مصوبه بود و شامل لغو مجوز تیک تاک در آمریکا در صورت امتناع مالک چینی از واگذاری حق مالکیت ظرف مدت 9 ماه تا یک سال می شود.

در همین ارتباط، «لین جیان» (Lin Jian) سخنگوی وزارت خارجه چین، آمریکا را از اجرای بخش های منفی این مصوبه که به چین مربوط است، بر حذر داشت.

وی دراین باره گفت: اگر آمریکا در ادامه دادن به این مسیر سرسختی به خرج دهد، چین هم گام های قاطعانه و قدرتمندی را در راستای دفاع از امنیت و توسعه منافعش بر خواهد داشت.

 آمریکا به رغم عدم برخورداری از روابط دیپلماتیک با تایپه، اصلی ترین حامی نظامی تایوان است- جزیره ای خودمختار که پکن حق مالکیتش را خط قرمز خود می داند و بار ها به واشینگتن درباره تحریک جریان های جدایی طلب آن هشدار داده است.

چین خطاب به آمریکا: تلافی می کنیم

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چین خطاب به آمریکا: تلافی می کنیم" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چین خطاب به آمریکا: تلافی می کنیم"، کلیک کنید.