کاهش 23 درصدی سرقت در کشور

کاهش 23 درصدی سرقت در کشور

فطر نیوز/زنجان رییس پلیس آگاهی فراجا گفت: در دو ماهه اول سال جاری توانسته ایم نسبت به سال قبل 23 درصد کاهش سرقت را داشته باشیم که این در نوع خود مثبت و قابل قبول است.

سردار محمد قنبری امروز (پنج شنبه 20 اردیبهشت ماه) با حضور در انتظامی استان زنجان در جمع خبرنگاران با تاکید بر مشارکت و بهره گیری از ظرفیت مراکز علمی و دانشگاهی و دانش بنیان ها در راستای کشف علمی جرایم، اظهار کرد: اولویت پلیس آگاهی در سال 1403 نمایش کارآمدی و هوشمندی پلیس در جامعه و سرعت بخشی به کشف آنها خواهد بود.

وی با اشاره به اهمیت امنیت در جامعه، گفت: امنیت بسترساز پرورش شخصیت انسانی در ابعاد مختلف است که فقدان آن، آسیب های اجتماعی فراوانی را برای فرد و جامعه در پی خواهد داشت.

قنبری ادامه داد: بی تردید تحقق اصل جامعه محوری در تامین، حفظ امنیت عمومی و تحول در نگاه پلیس به جامعه همواره مستلزم سیاست گذاری، تدوین راهبردها و اهدافی است که در سایه آن، پلیس بتواند از ظرفیت ها و پشتیبانی های مردم در ارتقاء امنیت اجتماعی استفاده کند.

رییس پلیس آگاهی فراجا گفت: به صورت ویژه مبارزه با سرقت مورد توجه ماست چون هم آسیب های مادی و هم معنوی به افراد جامعه وارد می کنند، برنامه هایی که ما در دست اقدام داریم سرعت بخشیدن به کشف سرقت ها است، بعد از پیش بینی و پیشگیری بتوانیم آن را کاهش دهیم که در سال گذشته در خصوص کاهش سرقت موفقیت های بسیار خوبی را کسب کردیم.

این مقام ارشد انتظامی کشور بیان کرد: در دو ماهه اول سال جاری با بهره گیری از همه امکانات لازم داخل سازمانی و برون سازمانی خوشبختانه توانسته ایم نسبت به سال قبل 23 درصد کاهش سرقت را داشته باشیم که این در نوع خود مثبت و قابل قبول است.

قنبری گفت: در حوزه هوشمندسازی با مشارکت شرکت های دانش بنیان در رصد و کنترل مجرمان، در بازدارندگی، با استفاده از پابندهای الکترونیکی برای کنترل مجرمانی که بیش از 4 فقره سابقه موثر کیفری در حوزه سرقت دارند و به نوعی سرقت را تجارتی برای خودشان اختیار کرده اند با کنترل هوشمند بتوانیم واقعا با این پدیده، مبارزه جدی و کیفی و کمی قابل توجهی داشته باشیم.

رییس پلیس آگاهی فراجا ادامه داد: در سال جاری در حوزه کشف سرقت اولویت بندی داریم؛ اولین مورد، سرعت بخشیدن به کشف جرم است، یعنی بتوانیم زمان کشف و وقوع را به صورت قابل ملاحظه ای کاهش دهیم و موضوع دوم کیفیت بخشی به کشف است که کشف را کامل کنیم یعنی بتوانیم اموال را کشف کنیم و در زمان کوتاهی آن را به مالباختگان تحویل دهیم.

قنبری خاطرنشان کرد: خوشبختانه استان زنجان به عنوان استان پیشتاز در کشور، هم در حوزه پیشگیری از جرم و هم در حوزه کشف جرم و بالاتر از میانگین کشوری موفقیت داشته و توانسته بیش از 95 درصد سرقت ها را کشف کند و این اقدام بی نظیر و این ایده آل ما بوده و استان زنجان به آن رسیده و در کشور مثال زدنی است.

پایان خبر فطر نیوز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کاهش 23 درصدی سرقت در کشور" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کاهش 23 درصدی سرقت در کشور"، کلیک کنید.