کرملین در پاسخ به بیانیه ناتو: «اقدامات بازدارنده» در راه است

کرملین در پاسخ به بیانیه ناتو: «اقدامات بازدارنده» در راه است

سخنگوی کرملین امروز – پنجشنبه – گفت بیانیه اجلاس سران ناتو، روسیه را مجبور خواهد کرد تا «اقدامات بازدارنده‌ای» اتخاذ کند.

به گزارش فطر نیوز، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین با اشاره به اجلاس سران ناتو در واشنگتن دی‌سی و بیانیه‌ای که منتشر کرده‌اند، گفت: «مشخص است که ناتو یکی از اهداف اصلی خود را مبنی بر شکست راهبردی روسیه دنبال می‌کند.»

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از سخنگوی کرملین گزارش کرد: «این قضیه ما را مجبور می‌کند تا تصمیماتی را در راستای برگزاری گفت‌وگوها عمیقا بررسی کنیم. اقدام آنها تهدید بسیار جدی علیه امنیت ملی کشور ما تلقی می‌شود و روسیه را مجبور خواهد کرد تا پاسخ موثر و هماهنگ‌شده‌ای را جهت بازدارندگی ناتو انجام دهد.»

پسکوف با بیان اینکه ناتو عملا در جنگ اوکراین دخالت دارد، افزود: «زیرساخت‌های نظامی ناتو دائما به سمت مرزهای روسیه حرکت می‌کنند و این ائتلاف عملا در درگیری اوکراین مداخله می‌کند.»

دیمیتری پسکوف با اشاره به گسترش ناتو به سمت اوکراین بیان کرد: «ما از ابتدا گفته‌ایم که گسترش ناتو به سمت اوکراین تهدیدی غیرقابل قبول برای روسیه، وجود و امینت ما است اما ما شاهد بیانیه‌ای هستیم که می‌گوید اوکراین قطعا عضو ناتو خواهد شد.»

سخنگوی کرملین از آمادگی روسیه برای گفت‌وگو درباره تمامی جنبه‌های مربوط به امنیت در اروپا خبر داد و گفت: «بسیار مهم است که به یاد داشته باشید ما درباره موارد خارج از زمینه امنیت بحث نمی‌کنیم. این را رئیس‌جمهور پوتین اظهار کرده که ما آماده و مایلیم به‌طور جامع در مورد کل وضعیت، همه جنبه‌های مربوط به امنیت در این قاره با رعایت تضمین‌های امنیتی به کشورمان و دیگر کشورها گفت‌وگو و رایزنی کنیم.»

وی در قسمت دیگری از اظهاراتش خطاب به خبرنگاران گفت احتمال اینکه اوکراین کنفرانس صلح دیگری را برگزار کند، «معلوم نیست.»

رسانه خبری بلومبرگ روز چهارشنبه به نقل از افرادی مطلع گزارش کرد اوکراین مایل است دومین کنفرانس صلح را پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در ماه نوامبر برگزار کند. لازم به ذکر است که اوکراین پیشتر کنفرانس صلحی را به میزبانی سوئیس در این کشور برگزار کرد که روسیه به آن دعوت نشد و در عین حال مقامات روسی آن را «پوچ» خواندند.

پسکوف با اشاره به مسئله صلح در اوکراین تصریح کرد: «رقبای روسیه در اروپا و ایالات متحده حامیان صلح و گفت‌وگو در اوکراین نیستند زیرا آنها بیانیه‌هایی را در اجلاس سران ناتو منتشر می‌کنند که حاکی از این موضوع است.»

او هم‌چنین خاطر نشان کرد که «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه امروز در مجمع پارلمانی بریکس سخنرانی خواهد داشت و در حاشیه آن جلسات متعددی برگزار خواهد کرد.

پایان خبر فطر نیوز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کرملین در پاسخ به بیانیه ناتو: «اقدامات بازدارنده» در راه است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کرملین در پاسخ به بیانیه ناتو: «اقدامات بازدارنده» در راه است"، کلیک کنید.