کلاهبرداری میلیاردی با صفحه اینستاگرامی فروش کتونی های اورجینال

کلاهبرداری میلیاردی با صفحه اینستاگرامی فروش کتونی های اورجینال

رییس پلیس فتای پایتخت از بازداشت مدیر یک صفحه اینستاگرامی که تحت عنوان فروش کتونی اقدام به کلاهبرداری از شهروندان کرده بود، خبر داد.

به گزارش فطر نیوز، سرهنگ داود معظمی گودرزی در تشریح جزییات این خبر گفت: چندی پیش فردی به پلیس فتا پایتخت مراجعه و با طرح شکایتی اعلام کرد که افرادی ناشناس از طریق یک صفحه اینستاگرامی فروش کتونی های اورجینال از وی کلاهبرداری کرده اند. او در اظهاراتش به کارآگاهان پلیس فتا گفت که در فضای مجازی به دنبال خرید کتونی اصل بوده که در یک صفحه اینستاگرامی تبلیغی از کتونی های مطرح و اورجینال با قیمت های مناسب را مشاهده کرده و باتوجه به اینکه مدعی بودند ضمانتنامه کتبی نیز ارایه می دهند بدون بررسی هویت گردانندگان صفحه مذکور مبلغی را برای خرید به حساب اعلام شده واریز کرده است، اما بلافاصله پس از واریز وجه او را بلاک کرده اند و دیگر پاسخی از آنها دریافت نکرده است.

وی با بیان اینکه رسیدگی به این پرونده در دستورکار کارآگاهان پلیس فتا قرار گرفت؛ گفت: همچنین در جریان رسیدگی به این پرونده تعداد شکات به بیش از 20 نفر افزایش پیدا کرد. ماموران نیز تحقیقات خود را آغاز کردند و در جریان آن پس از انجام اقدامات تخصصی و بکارگیری فنون تجربی و علمی ادمین صفحه را شناسایی کردند. 

معظمی گودرزی با بیان اینکه هماهنگی با مقام قضایی انجام و مجوزهای لازم برای عملیات اخذ شد، گفت: درادامه ماموران پس از تشریفات قضایی این فرد را در یکی از مناطق غربی تهران دستگیر و به پلیس فتا انتقال دادند. همچنین با بررسی ادله دیجیتال و شواهد موجود مشخص شد که این متهم بیش از 10 میلیارد ریال از مردم کلاهبرداری کرده است.

رییس پلیس فتای تهران بزرگ با اشاره به انجام بازجویی از متهم دستگیر شده، گفت: این فرد پس از حضور در پلیس فتا تحت بازجویی قرار گرفت و در جریان آن معترف شد که با راه اندازی یک صفحه اینستاگرامی و تبلیغات این صفحه به بهانه فروش کتونی های اصل با قیمت بسیار مناسب، مراجعه کنندگان را با ترفند فروش فوری ترغیب به پرداخت مبلغ قبل از ارسال کرده و پس از واریز وجه دیگر پاسخگوی تلفن و پیام آنان نبوده است.

وی از تشکیل پرونده برای متهم دستگیر شده خبر داد و گفت: این فرد برای ادامه روند رسیدگی به جرم و به همراه پرونده متشکله روانه دادسرا شد. تحقیقیات تکمیلی نیز در این خصوص همچنان ادامه دارد.

معظمی گودرزی با اشاره به این پرونده به شهروندان توصیه کرد که فریب ظاهر زیبا و پر رنگ و لعاب صفحات اینستاگرامی را نخورند و خریدهای خود را فقط از فروشگاه های معتبر و دارای مجوز یا سایت و بسترهای رسمی آنها در فضای مجازی انجام دهند.

پایان خبر فطر نیوز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کلاهبرداری میلیاردی با صفحه اینستاگرامی فروش کتونی های اورجینال" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کلاهبرداری میلیاردی با صفحه اینستاگرامی فروش کتونی های اورجینال"، کلیک کنید.