گازگرفتگی در کترینگ، دو قربانی گرفت

گازگرفتگی در کترینگ، دو قربانی گرفت

بنابر اعلام سخنگوی سازمان آتش نشانی، گاز گرفتگی در یک کترینگ، جان دو نفر را گرفت.

سید جلال ملکی در گفت وگو با فطر نیوز، در این باره گفت: ساعت 11:18 دقیقه ظهر امروز یک مورد حادثه احتمال گاز گرفتگی به آدرس محله کاشانک خیابان صبوری به سامانه 125 آتش نشانی اعلام شد و در پی آن ایستگاه شماره 106 بلافاصله به محل اعزام شد.

وی افزود: با اعزام عوامل مشاهده شد در یک رستوران کترینگ به وسعت حدود 100 تا 120 متر که بخشی از فضای کوچکی از آن برای استراحت کارگران بود، بر روی یکی از تخت ها آقای حدوداً 30 ساله و بیرون از محل استراحت نیز جوانی حدودا 15 ساله از پرسنل رستوران که ایرانی هم بودند، جان خود را از دست داده اند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران درباره علت این حادثه ادامه داد: علت اصلی فوت توسط عوامل پزشکی قانونی بررسی و اعلام نظر می شود اما با توجه به اینکه در محل از آبگرمکن دیواری بدون دودکش استفاده می شد و تمام آلاینده ها به داخل محیط پس زده شده و همچنین علایمی که در بدن افراد وجود داشت، احتمال گاز گرفتگی با گاز مونوکسید کربن وجود دارد.

ملکی گفت: وسایلی مانند آبگرمکن یا پکیج مصرف اکسیژن بسیار بالایی دارند و اگر در محیطی بسته که راه هوایی مناسب ندارد، استفاده شود، می تواند باعث انتشار گاز مونوکسید کربن شود. سازمان آتش نشانی از نصب این وسایل در داخل منازل با متراژ کوچک جلوگیری می کنند، اما در جاهای قدیمی از این وسایل استفاده می شود و اگر در جاهای بزرگ هم نصب شوند باید مسیر ورودی هوا برای آنها در نظر گرفته شود که اگر غیر از این باشد خطرناک است.  

وی خاطرنشان کرد: بعد از عملیات محل تحویل عوامل انتظامی شد و آتش نشانان مراجعت کردند.

پایان خبر فطر نیوز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گازگرفتگی در کترینگ، دو قربانی گرفت" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گازگرفتگی در کترینگ، دو قربانی گرفت"، کلیک کنید.