گذری بر تاریخ مسجد استراحت+ فیلم

گذری بر تاریخ مسجد استراحت+ فیلم

در تاریخ آمده است پیامبر بعد از بازگشت از جنگ احد در حالی که بدن شان مجروج و سرتاسر زخمی بود در این مکان کمی توقف کردند و حضرت زهرا (س) با آگاه شدن از این وضعیت خود را به پیامبر رساندند و بر زخم های آن حضرت مرهم نهادند.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری فطر نیوز، در سال دوم هجری، مشرکین در منطقه بدر در 140 کیلومتری غرب مدینه از مسلمانان شکست سختی را متحمل شدند؛ 70 نفر از مشرکین کشته و به همین تعداد اسیر شدند.

یک سال بعد مشرکین برای انتقام جنگ بدر، سپاهی را به استعداد 3 هزار مرد جنگی عازم مدینه کردند.
عباس عموی پیغمبر در نامه ای محرمانه خبر این هجوم دشمن را به پیامبر اکرم(ص) داد. وقتی که این نامه به دست رسول اکرم رسید، ایشان در منطقه قبا حضور داشتند؛ لذا سریعا پیامبر به مسجدالنبی آمدند و سپاهی را تجهیز کردند و دستور دادند که شبانه به سمت کوه احد حرکت کنند.

وقتی که پیامبر به منطقه درع رسیدند خیمه ای را علم کردند و نماز مغرب و عشا را در آنجا خواندند و تا صبح روز بعد در آنجا ماندند.

بعد از پایان جنگ احد نیز پیامبر در محله بنی حارثه مدتی توقف و استراحت کردند. در تاریخ آمده است پیامبر بعد از بازگشت از جنگ احد در حالی که بدن شان مجروج و سرتاسر زخمی بود در این مکان کمی توقف کردند و حضرت زهرا (س) با آگاه شدن از این وضعیت خود را به پیامبر رساندند و بر زخم های ایشان مرهم نهادند.

در جایگاه استراحت پیامبر قبیله بنی حارثه مسجدی ساختند که به نام مسجد استراحت نیز معروف است.

گذری بر تاریخ مسجد استراحت+ فیلم

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گذری بر تاریخ مسجد استراحت+ فیلم" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گذری بر تاریخ مسجد استراحت+ فیلم"، کلیک کنید.