گرما در هند قربانی گرفت

با ادامه افزایش دما در شمال و مرکز هند، چندین نفر به دلیل بیماری های ناشی از گرما در 24 ساعت گذشته جان خود را از دست داده اند.

به گزارش فطر نیوز، مقامات ایالتی در کشور هند اعلام کردند که در روز گذشته دستکم 10 مورد مرگ ناشی از گرما در بیمارستان های ایالت «اودیسا» به ثبت رسیده است. مرگ و میر ناشی از گرما در ایالت های «بیهار»، «راجستان»، «جارکند» و همچنین «دهلی» هم گزارش شده است.

بر اساس گزارش ها، بیمارستان ها نیز تاکنون ده ها نفر را به خاطر گرمازدگی پذیرش کرده اند.

گرما در هند قربانی گرفت
گرمای هوا در هند

به گزارش بی بی سی، سازمان هواشناسی هند به مردم توصیه کرده تا حد امکان از قرار گرفتن در معرض گرما خودداری کنند، در مکان های خنک قرار بگیرند و به اندازه کافی آب بنوشند.

این در حالی است که پاکستان هم با موج گرمای شدید دست و پنج نرم می کند و طی روزهای اخیر دما در برخی از نقاط این کشور به بیش از 50 درجه سانتیگراد رسیده است.

دانشمندان مدت هاست هشدار داده اند که تغییرات آب و هوایی ناشی از انتشار گازهای گلخانه ای که عمدتا خود ناشی از سوختن سوخت های فسیلی است، توالی موج های گرما را بیشتر و شدید و کشنده تر می کند. این دانشمندان سال هاست که می گویند دولت ها باید برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای اقدامات جدی انجام دهند.

در عین حال دمای بسیار بالا کار یا ورزش ایمن در بیرون از منزل را غیرممکن می کند، بیماری های قلبی و ریوی را تشدید کرده و آلودگی هوا را بدتر می کند. گرما به ویژه برای افرادی که در فضای باز کار می کنند و برای نوزادان و افراد مسن خطرناک است. با این حال هنگامی که گرما با رطوبت ترکیب شود به مراتب کشنده تر می شود.

پایان خبر فطر نیوز

گرما در هند قربانی گرفت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گرما در هند قربانی گرفت" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گرما در هند قربانی گرفت"، کلیک کنید.