یادگیری پیانو برای کودکان

پیانو تنها یک سرگرمی نیست آن ها را بعد از مدرسه یا در تعطیلات مشغول کند. آموزش پیانو برای کودکان جهت رشد آن ها بسیار مفید است. همراهی شما با کودک در کنار پیانو نیز تاثیر بسزایی روی آن ها خواهد گذاشت.یادگیری پیانو بسیار سرگرم کننده است! ما قصد داریم اطلاعاتی را با شما در میان بگذاریم که امیدواریم هنگام راهنمایی فرزندانتان در حوزه موسیقی مفید واقع شوند.

آموزش موسیقی تاثیرات مثبتی بر روی فرد دارد. از مزایای نواختن پیانو می توان به افزایش کنترل حرکتی، حافظه، مهارت شنیداری و هوش هیجانی در کودک اشاره کرد.با توجه به نتایج تحقیقات دانشمندان دانشگاه کالیفرنیای جنوبی، مغز کودکان با آموزش موسیقی سریع تر رشد می کند. همچنین تاثیر زیادی بر رشد شناختی، اجتماعی و عاطفی کودکان می گذارد.طبق نتایج اولیه این تحقیق 5 ساله، سیستم های شنوایی کودکان در یک برنامه موسیقی، سریع تر بالغ می شوند.این کودکان در مقایسه با کودکانی که هیچ آموزش موسیقی ندیده اند، دقیق تر هستند. این بدان معنی است که کودکان آموزش دیده، در پردازش صدا کارایی بیشتری دارند. لباس سفید السا که از حریر درجه یک دوخته شده است از پرطرفدارترین لباس ها می باشد.

همچنین توانایی پردازش دقیق صدا در سه مهارت اصلی زبان، خواندن و ارتباطات تحریک می شود.دکتر کایل پرویت، روانپزشک کودکان می گوید: “پیشرفت زبان با گذشت زمان باعث افزایش بخش هایی از مغز می شود که به پردازش موسیقی کمک می کند.”هرچه کودکان بیشتر موسیقی بیاموزند، از نظر کلامی مهارت بیشتری پیدا می کنند و هرچه مهارت های زبانی آن ها بیشتر شود در پردازش صدا مهارت لازم برای نوازندگی آن ها بهتر می شود.

آموزش پیانو برای کودکان

اگر قصد دارید با آموزش پیانو برای کودکان، در رشد بهتر آن ها تاثیر بگذارید، یکی از بهترین راه ها برای آماده سازی آن ها ایجاد محیطی مملو از موسیقی است. عشق به پیانو بالطبع با عشق به موسیقی شروع می شود؛ بنابراین اگر بتوانید کودک را با موسیقی اخت دهید تا از آن الهام بگیرد شروع خوبی خواهید داشت.

چند ایده عالی برای تشویق کودکان به عشق به موسیقی پیانو

با هم به موسیقی گوش دهید.

از آهنگ های کلاسیک بتهوون و موتسارت گرفته تا آهنگ های کویین و بیتلز را برای گوش کردن انتخاب کنید. با معرفی انواع ملودی ها به فرزند خود کمک کنید تا صداها و آهنگ هایی را که دوست دارند کشف کنند. حتی می توانید رقص با آهنگ را به عنوان یک چاشنی موثر در نظر بگیرید.

در آموزش پیانو برای کودکان فعالیت های مربوط به موسیقی را انجام دهید.

فعالیت های سرگرم کننده زیادی وجود دارد که می توانید با فرزندان خود انجام دهید. این فعالیت ها باعث می شوند مادام العمر از موسیقی استقبال کنند.

حتی می توان در کنار پیانو، سازهای دست ساز دیگری مانند طبل و … ساخت.

در اجراهای موسیقی زنده شرکت کنید.

شاید هیچ عاملی تاثیرگذارتر از این نباشد که به طور زنده یک نوازنده را دید و از او برای ساز زدن الهام گرفت. همراهی کردن فرزندان برای تماشای اجرای زنده موسیقی می تواند به آنها کمک کند تا خودشان را در حال انجام یک اجرا تصور کنند. لباس های کارتونی دخترانه با نقش و طرح رنگی همانند یک ساز موسیقی است .

نواختن پیانو

اگر قرار است کودک شما نواختن پیانو را یاد بگیرد، می بایست ابتدا با آن آشنا شود. اگر در منزل پیانو دارید وقت آن رسیده که اجازه دهید تا نواختن را امتحان کند.

اگر پیانو یک وسیله ناشناخته و جدید برای کودک است بگذارید تا کلیدها را لمس و با آن ها شروع به ایجاد صدا کند. کودکان می بایست با پیانو وقت زیادی بگذرانند و با آن به صورت کامل آشنا شوند. در آموزش پیانو برای کودکان تشویق برای کشف نت ها را فراموش نکنید. آن ها می بایست خلاقیت موسیقیایی داشته باشند.

لذت بخش تر کردن دروس جلسات تمرین پیانو

دروس مکمل پیانو

کودکان در دنیای مبتنی بر فناوری امروز از برنامه های زیادی استفاده می کنند. یادگیری پیانو با یک اپلیکیشن پیانو می تواند انگیزه آن ها را برای تمرین و یادگیری افزایش دهد. نکته جالب در مورد یک برنامه یادگیری پیانو این است که کودک شما می تواند در هر زمان و هر مکانی که بخواهد تمرین کند.

کودکان با این برنامه ها و دروس مکمل، درک عمیق تری از مفاهیم موسیقی پیدا می کنند و اعتماد به نفس بیشتری در نواختن پیانوی خود خواهند داشت.

بازی در جلسات تمرین پیانو

اگر جلسه آموزش پیانو برای کودکان یک جلسه خشک و جدی باشد بالطبع کودک را دلسرد خواهد کرد. بازی های هوشمندانه در جلسات آموزش می توانند برای ایجاد هیجان و سرگرمی مفید باشند.

انگیزه دادن به کودکان برای ادامه کار

هر قدر هم که مشغول یک فعالیت سرگرم کننده باشیم ممکن است پس از مدتی علاقه خود را نسبت به آن از دست بدهیم. آموزش پیانو برای کودکان هم در این مورد مستثنی نیست. حتی در کودکان با انگیزه هم دیده شده که پس از مدتی در آن ها نوعی دلسردی نسبت به آموزش ایجاد شده است.

هنگام یادگیری یک ساز موسیقی، “استراحت” به اندازه “تمرین” ضروری است. اگر بی علاقگی کودک در جلسات تمرین را مشاهده کردید به او اجازه استراحت و تنفس بدهید. بگذارید سایر فعالیت های مرتبط با موسیقی را انجام دهد تا علاقه او نسبت به موسیقی و ساز پیانو حفظ و تمدید شود.

پخش آهنگ های مورد علاقه کودکان

یکی از راه های تشویق کودکان (و حتی بزرگسالان) برای ادامه یادگیری پیانو این است که به آنها اجازه دهید آهنگ هایی را که دوست دارند یا آهنگ هایی را که برای آن ها آشنا و معنی دار است پخش کنند. اگر آهنگ خاصی وجود دارد که با آن احساس نزدیکی و آرامش می کنند حتما اجازه دهید تا با آن همراه شوند. یا حتی اگر کودک طرفدار یک هنرمند خاصی است پس حتما آهنگ های او را در دسترس کودک قرار دهید تا شروع به تمرین و نواختن نت های آن کند.

پیگیری روند پیشرفت کودکان

پیگیری سرعت روند پیشرفت کودکان انگیزه خوبی در یادگیری پیانو است. اینکه کودک از سطح 1 به سطح 2 در دروس آموزشی پیانو پیشرفت کند یک موفقیت بزرگ و قابل لمس و مشاهده است که لبخند بر لبان او می نشاند.

همچنین با ساخت ویدیو هایی از هر جلسه تمرین پیانو، می توانید پس از گذشت زمان فیلم ها را کنار هم گذاشته و به صورت شفاف نتایج فوق العاده تمرینات را ببیند تا برای ادامه مسیر انگیزه ای چندین برابر پیدا کند. لباس های بن تن با تضمین دوخت و شستشو  به شما خریداران عرضه میگردد.

جمع بندی مطالب

کودکانی که موسیقی می آموزند می توانند عناصر مختلفی را که می بایست در کنار هم قرار بگیرند تجسم کنند. همچنین از قدرت حل مسیله بهتری برخوردار می شوند. در آموزش پیانو برای کودکان تمام دستورالعمل هایی که در بالا ذکر شد را جدی بگیرید و انجام دهید تا مسیری درست و هموارتر برای کودک خود در زمینه رشد موسیقی ایجاد کرده باشید. این دستورالعمل ها را بهتر است هم والدین و هم مربیان موسیقی در برنامه کاری خود داشته باشند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "یادگیری پیانو برای کودکان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی, کسب و کار ایرانی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "یادگیری پیانو برای کودکان"، کلیک کنید.

زهرا رضی

زهرا هستم، نویسنده ای که با جسارت به واکاوی مسائل پرداخته و از پرسیدن سوالات سخت نمی‌ترسم. در این سایت، با نگاهی موشکافانه به مسائل اجتماعی و اقتصادی، به دنبال یافتن پاسخ‌های واقعی و ارائه راه حل‌های خلاقانه هستم.