۴ عملیات ارتش یمن در دریای مدیترانه و دریای سرخ

۴ عملیات ارتش یمن در دریای مدیترانه و دریای سرخ

سخنگوی نیروهای مسلح یمن جمعه شب از هدف قرار دادن چهار کشتی آمریکایی و صهیونیستی در دریای سرخ و دریای مدیترانه خبر داد.

به گزارش فطر نیوز، سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن در این‌باره اعلام کرد: نیروهای مسلح یمن در حمایت از مظلومیت ملت فلسطین در نوار غزه و مقاومت دلیرانه آن‌ها و همچنین در پاسخ به حملات تجاوزکارانه به یمن، چهار عملیات ویژه را در دریاهای سرخ و مدیترانه انجام داد.

طبق گزارش شبکه المسیره، وی گفت: در عملیات نخست که با مشارکت مقاومت اسلامی عراق انجام شد، نفتکش «waler» که در حال حرکت در دریای مدیترانه به سمت بندر «حیفا» در اراضی اشغالی بود و تصمیم ممنوعیت حرکت به بنادر فلسطین اشغالی را نقض کرده بود، هدف قرار گرفت.

یحیی سریع همچنین اعلام کرد: ناو آمریکایی  «delonix» را در دریای سرخ با تعدادی موشک بالستیک هدف قرار دادیم و موشک‌های پرتاب‌شده مستقیماً به آن اصابت کردند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن ادامه داد: کشتی «johannes Maersk» متعلق به شرکت کشتیرانی «مرسک» را نیز در دریای مدیترانه هدف قرار دادیم. مرسک یکی از شرکت‌هایی است که بیشترین حمایت را به رژیم اشغالگر ارائه می‌کند و بیش از همه تصمیم ممنوعیت ورود به بنادر فلسطین اشغالی را نقض می‌کند.

وی اضافه کرد: کشتی «ioannis» نیز به دلیل نقض مقررات منع تردد در دریای سرخ توسط تعدادی شهپاد هدف قرار گرفت.

یحیی سریع همچنین تاکید کرد: ما به یاری خداوند به انجام وظایف دینی و اخلاقی خود به نام مردم و همه آزادگان امت اسلام در حمایت از فلسطین ادامه می‌دهیم.

وی خاطرنشان کرد: عملیات نظامی ما تا زمان توقف تجاوزات به نوار غزه و رفع محاصره اهالی آن، متوقف نخواهد شد.

یمن در حمایت از غزه با آغاز حملات خود در ۳۱ اکتبر و انجام ده‌ها عملیات پس از آن، تلاش‌های آمریکا و انگلیس را برای شکستن محاصره تحمیل‌شده بر رژیم صهیونیستی در سراسر دریای سرخ، ناکام گذاشته و این عملیات حتی از ناکام گذاشتن این تلاش‌ها فراتر رفته و صنعا در پی حماقت ائتلاف آمریکایی با انجام حملات به مناطق مختلف یمن، اهداف خود را گسترش داده و حالا کشتی‌های آمریکایی و انگلیسی را نیز شامل می‌شود.

کارشناسان در این باره معتقدند که عملیات بی‌سابقه ارتش یمن علاوه‌بر این‌که مانع از تلاش‌های آمریکا و انگلیس برای شکستن محاصره دریایی رژیم صهیونیستی شد، بلکه توان نظامی را نشان داد که واشنگتن از آن بی‌اطلاع بود و در واقع معادلات آن را به هم ریخت.

به‌رغم اصرار صنعا برای تحمیل محاصره دریایی بر رژیم صهیونیستی تا پایان محاصره و تجاوزات این رژیم در غزه و هدف قرار دادن کشتی‌های این رژیم و کشتی‌های آمریکا و انگلیس در نتیجه حماقت آن‌ها با حمله به یمن، اما بر حفظ امنیت ناوبری دریایی برای دیگر کشتی‌ها تاکید دارد و اظهارات مقامات آن گواه این نیت است.

پایان خبر فطر نیوز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "۴ عملیات ارتش یمن در دریای مدیترانه و دریای سرخ" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "۴ عملیات ارتش یمن در دریای مدیترانه و دریای سرخ"، کلیک کنید.