3 زایر ایرانی از ابتدای حج فوت شده اند

3 زایر ایرانی از ابتدای حج فوت شده اند

رییس سازمان حج و زیارت گفت: از زمان آغاز عملیات حج تا کنون سه زایر ایرانی فوت شده اند.

به گزارش فطر نیوز، سید عباس حسینی، رییس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه تعداد فوتی ها در حج امسال نسبت به سال های گذشته کاهش داشته است، افزود: از زمان آغاز عملیات حج (24 اردیبهشت) تا کنون، دو زایر در مکه و یک نفر هم در مدینه فوت شده اند.

او در عین حال گفت: تاکنون اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت و درمان موثر بوده است.

رییس سازمان حج و زیارت که در همایش سراسری روحانیون و حجاج اهل سنت در مکه سخن می گفت، اظهار کرد: همه تلاش داریم تا بهترین خدمات را به زایران اهل سنت ارایه دهیم و بر این اساس، امسال شماری از بهترین و نزدیکترین هتل ها به حرم را به زایران اهل سنت اختصاص داده ایم.

حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت نیز با بیان اینکه مقام معظم رهبری در آخرین دیدار با کارگزاران حج لزوم توجه به ذکر و یاد خدا و استفاده از فرصت ها در حج امسال را یادآور شدند، از حج ابراهیمی سخن گفت و افزود: دفاع از مظلوم یکی از درس های حضرت ابراهیم است؛ همان کاری که اکنون در کشورهای دیگر و حتی در آمریکا بر اساس فطرت الهی از فلسطین دفاع می کنند. ما دشمنان خدا و ظالمان را نکوهیده و نفرین می کنیم و من از عزیزان اهل سنت که شمار زیادی از آنان مرزنشین هستند سپاسگزارم که دست رد به سینه دشمنان زدند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت به سواد و فضل روحانیون اهل سنت ایران به دلیل دوره هایی که گذرانده اند، اشاره کرد و آنها را افرادی کم توقع و پر خیر توصیف کرد و گفت: با تلاش همگان تمامی امکانات برای انتقال زایران اهل سنت به مشاعر به منظور انجام اعمال حج آماده است.

نواب با اشاره به اینکه حدود 900 هزار نفر در ایران در نوبت اعزام به حج هستند و برای اعزام زایر بیشتر از بدنه کارگزاری حج کم شده است، اظهار کرد: اکنون پزشکان زایری داریم که داوطلبانه در مرکز پزشکی حج و زیارت ارایه خدمت می کنند. در طول تاریخ حج گزاری ایران، امسال در مقایسه با همه دوره ها نسبت خادمان به زایران کمتر است و با کاهش بدنه خادمان حج، هفت کاروان به تعداد زایران افزوده شده است.

حجت الاسلام والمسلمین هادی اکبری، مدیر امور اهل سنت بعثه  نیز در این همایش از حضور  بیش از 12 هزار زایر اهل سنت از 11 استان ایران در حج 1403 خبر داد و گفت، علاوه بر نظم، انضباط و قناعت، زایران اهل سنت الگویی از وحدت در ایران اسلامی را در سرزمین وحی به نمایش گذاشته اند.

او تعداد کاروان های اهل سنت در حج امسال را  98 کاروان اعلام کرد و  افزود: زایران دو کاروان، مشترک است و شیعه و سنی با هم زیست می کنند.

مدیر امور اهل سنت بعثه با اشاره به اینکه اهل سنت بر اساس اعلام بنیاد شهید بیش از 11 هزار شهید در انقلاب دارد، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب شیعی نیست، بلکه مبتنی بر اسلام است و در سایه  وحدت و مشارکت همه اقوام قدرت ملی ما شکل گرفته است.

پایان خبر فطر نیوز

3 زایر ایرانی از ابتدای حج فوت شده اند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "3 زایر ایرانی از ابتدای حج فوت شده اند" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "3 زایر ایرانی از ابتدای حج فوت شده اند"، کلیک کنید.