73 تیم عملیاتی آبفا در مناطق سیل زده وارد عمل شده اند

73 تیم عملیاتی آبفا در مناطق سیل زده وارد عمل شده اند

در پی وقوع سیل در استان های جنوبی، 146 نیرو در قالب 73 تیم عملیاتی آبفا در مناطق سیل زده وارد عمل شده اند.

به گزارش فطر نیوز، هاشم امینی، با اشاره به وقوع سیلاب در استان های جنوبی کشور گفت: از ساعات اولیه وقوع سیل، تیم های واکنش سریع در استان های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان وارد عمل شده اند.

وی ادامه داد: تا این لحظه خسارت های محدودی در استان های کرمان و هرمزگان به تاسیسات آبرسانی وارده شده است و در شهر کنارک نیز شاهد آب گرفتگی هستیم که نیروهای امدادی در حال رفع آن هستند.

امینی با بیان اینکه هم اکنون 146 نیروی عملیاتی در قالب 73 تیم واکنش سریع در حال مدیریت سیلاب هستند گفت: ذخیره سازی آب در مخازن ذخیره مناطق شهری و روستایی که در معرض آسیب پذیری بالا قرار دارند و همچنین پایش و رصد مستمر کلر مازاد و کدورت آب در مناطقی که منابع تولید در حاشیه رودخانه ها و یا از سدها آب تامین می شود نیز در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: ایمن سازی خطوط برق در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها و ایجاد خاکریز در اطراف منابع تولید (چاه ها) و ایستگاه های پمپاژ آب و فاضلاب در معرض سیلاب از دیگر اقدامات لازم برای مقابله با آسیب های احتمالی ناشی از سیل است.

مدیرعامل شرکت مهندسی آبفای کشور از رصد مستمر تاسیسات تامین، تولید و انتقال آب در طول بحران در دفاتر بحران و پدافند غیرعامل شرکت های آب و فاضلاب استان های درگیر سیل خبر داد و گفت: با توجه به شدت بارش ها در برخی از شهرستان ها نیروها و تجهیزات امدادی از استان های همجوار (معین) اعزام شده اند و کلیه تجهیزات فاضلاب و پمپ های لجن کش قوی و تجهیزات مقابله با بحران برای امدادرسانی در مناطق سیل زده در حال فعالیت اند.

امینی اظهار کرد: نیروهای امدادی شرکت های آب و فاضلاب در کنار مسیولیت های خود به سایر دستگاه های خدمات رسان برای مدیریت سیلاب در معابر شهری و مسیرهای روستایی یاری می رسانند.

پایان خبر فطر نیوز

73 تیم عملیاتی آبفا در مناطق سیل زده وارد عمل شده اند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "73 تیم عملیاتی آبفا در مناطق سیل زده وارد عمل شده اند" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "73 تیم عملیاتی آبفا در مناطق سیل زده وارد عمل شده اند"، کلیک کنید.