درمان پیسی با قهوه گانودرما

پیسی یا ویتیلیگو یک اختلال تولید رنگدانه است. که حدود یک تا دو درصد جمعیت دنیا یا (50–40 میلیون نفر)، با آن درگیر هستند. ملانین رنگدانه ای است که تعیین کننده رنگ پوست، مو و چشم است. این رنگدانه در سلولی به نام ملانوسیت تولید می شود. اگر تعداد ملانوسیت ها کاهش پیدا کند و یا ملانوسیت نتواند ملانین تولید کند رنگ پوست روشن تر می شود. در نتیجه لکه های سفید پوست در نواحی مختلف بدن ظاهر می شوند.

در بیماری لک و پیس هر قسمت از بدن ممکن است تحت تاثیر قرار بگیرد. قهوه گانودرما برای پوست نیز میتواند به عنوان یک مکمل مفید باشد . شایع ترین مناطق درگیری پوستی عبارتند از : صورت، گردن، چشم ها، کشاله ران ، نوک سینه ها، ناف، اندام تناسلی و زیر بغل. در حال حاضر دلیل اصلی پیسی ناشناخته است. اما نظریه های متفاوتی مطرح شده اند. یک نظریه این است که افراد پادتنهایی تولید می کنند که ملانوسیت های بدن سلول هایی که در پوست رنگدانه تولید می کنند.) خودشان را تخریب می کنند.

نظریه دیگری هم وجود دارد وآن این است که طی یک رخداد منفرد از قبیل فشار روحی، استرس عاطفی یا آفتاب سوختگی موجب بروز پیسی می شود. اما از نظر علمی ثابت نشده است. علامت بارز پیسی به وجود آمدن لکه های کوچک و گاهی بزرگ سفید روی پوست است. و پزشک در معاینه بالینی متوجه وجود این بیماری در فرد می شود. حتی خود شخص نیز با دیدن این لک ها می تواند متوجه وجود بیماری ویتیلیگو شود. بیماری لک و پیس اغلب با از دست دادن سریع رنگدانه در یک ناحیه  آغاز می شود و معمولا به مدت طولانی بدون تغییر باقی می ماند. در مراحل بعد از دست دادن رنگدانه ممکن است مجدد آغاز شود و دوباره متوقف شود. چرخه از دست رفتن رنگدانه و ثبات ممکن است به طور نامحدود ادامه داشته باشد.

آیا پیسی نیاز به درمان دارد؟

پیسی (ویتیلیگو – برص ـ لک و پیس) نه مسری است و نه کشنده. بنابراین بیماری ای نیست که سلامت جسمی فرد مبتلا را به خطر بیاندازد. اما به لحاظ اجتماعی و مراودات روزانه و همچنین مشکلاتی که از نظر زیبایی برای افراد ایجاد می کند، بهتر است درمان شود. قبل از اینکه به نقش گانودرما در درمان ویتیلیگو اشاره کنیم لازم است توجه داشت که برای بهبودی کامل بیماری های خود ایمنی از جمله پیسی باید فشار های عصبی و استرس را کنترل کرد. چرا که تنشهای عصبی، استرس و اضطراب میتوانند بیماری را تشدید کرده و دوره های درمانی را بی اثر کنند. حاوی حدود 422 ترکیبات فعال زیستی مختلف است. که هر یک خواص منحصر به فرد و ارزشمندی  دارد و میتواند در کنترل و درمان پیسی بسیار موثر باشد.

گانودرما با خاصیت آداپتوژن سازی، موجب تعادل در بدن میشود. در نتیجه حملات ناشی از سیستم ایمنی بدن که در بیماری پیسی با حمله به سلولهای تولید رنگدانه در پوست رخ میدهد تا حد بسیار زیادی کنترل می شود و به مرور زمان کاهش پیدا می کند و همچنین با تنظیم ترشح سایتو کاین ها که واکنشهای التهابی را در بدن کنترل میکنند، باعث کاهش التهاب سیستماتیک بدن و کنترل بیشتر سیستم ایمنی می شود. همچنین گانودرما به دلیل دارا بودن مقادیر بسیار زیاد آنتی اکسیدان باعث بازسازی و ترمیم سلولها، بافتها و اعضای بدن می شود. در نتیجه بافتهای پوستی آسیب دیده در اثر بیماری پیسی با ادامه ی مصرف گانودرما بازسازی و ترمیم شده و به مرور زمان باعث بهبود بافتهای پوستی میشود.

علاوه بر این ها با کاهش استرس و افزایش نشاط موجب کاهش قابل توجه فشارهای عصبی میشود که این موضوع به مقدار بسیار زیادی مانع از ایجاد حملات بعدی در بیمار و پیشگیری محسوس بیماری پیسی می شود. آیا درمان پیسی با گانودرما قطعی است؟ باتوجه به خاصیت تعدیل سیستم ایمنی ، قهوه گانودرما برای کبد چرب ، نتایج خوبی را روی بیماری های کبدی شاهد بوده ایم. گانودرما میتواند باعث توقف گسترش و درمان این لکه های ناشی از پیسی شود. تچربه نشان داده هر چقدر لکه ها تازه تر ایجاد شده باشند شانس بهبودی شما بیشتر خواهد بود و بالعکس. اما باید توجه داشت درمان قطعی برای پیسی وجود نداره. یعنی حتی ممکن است گانودرما برای شما بی تاثیر باشد.

نحوه مصرف گانودرما برای درمان پیسی ساده است. اگر قصد دارید از گانودرما برای درمان پیسی استفاده کنید پیشنهاد میشود که روزانه 2 گرم گانودرما را به همراه 4 لیوان آب به مدت 1 ساعت بجوشانید و عصاره را دو ساعت قبل شام میل کنید. به مدت 4 ماه از گانودرما میل نمایید و در صورت مشاهده تاثیر مثبت تا از بین رفتن تمامی لکه ها از گانودرما استفاده نمایید. (گانودرما دارو نیست و عوارضی برای مصرف طولانی مدت آن گزارش نشده است.) نحوه سفارش قارچ گانودرما برای درمان پیسی  برای خرید قارچ گانودرما برای درمان پیسی میتوانید از طریق بخش فروشگاه سایت اقدام نمایید و یا اینکه از طریق واتس اپ () با ما در ارتباط باشید. نکات مراقبتی و رژیم غذایی ویتیلیگو در فصل تابستان

  1. از مصرف ذرت(بلال) و مشتقاتش پرهیز کنید. بخصوص اگر با عارضه کوپنر یا پیشرفت مواجه هستید.
  2.  بعد از صرف بستنی و بعد از استحمام یا شنا و ورزش و نیز با شکم خالی از نوشیدن آب یخ پرهیز کنید.
  3.  در هنگام خروج از منزل حتما از ضد آفتاب مناسب با عیار حفاظتی بالا برای محل های مبتلا در معرض تابش نور آفتاب استفاده کنید.
  4.  از مصرف غذاهای دیرهضم و سنگین و از پرخوری پرهیز کنید.(بخصوص شب)
  5. ناشتا یک یا دو عدد سیب میل کنید. نیم ساعت بعد آز آن میتوانید صبحانه میل کنید.(چای شیرین ممنوع)
  6. خورشت کرفس و ماش، بورانی اسفناج، خربزه، طالبی، آب هویج، قارچ مصرفش در این فصل برای مبتلایان سودمند هست.
    منبع :انجمن ویتیلیگو ایران،بخش دستورات عمومی، برگرفته از طب سنتی – لک و پیس

بیماری پیسی یک اختلال ژنتیکی نادر است که پوست را درگیر می کند. مشخصه آن وجود لکه های سفید روی پوست است و به دلیل یک جهش ژنتیکی ایجاد می شود که بر تولید ملانین تاثیر می گذارد، رنگدانه ای که به پوست رنگ می دهد. بیماری پیسی مسری نیست و درمان مشخصی برای آن وجود ندارد. درمان ممکن است به کاهش ظاهر لکه ها کمک کند. خیر، قارچ گانودرما بیماری پیسی را درمان نمی کند. با این حال، ممکن است به کاهش ظاهر لکه های مرتبط با این بیماری کمک کند. علاوه بر این، ممکن است به کاهش التهاب مرتبط با این بیماری و استرس و اضطراب مرتبط با آن کمک کند.

قهوه سوپریم گانودرما ترکیبی خاص از قهوه گانودرما است که با مواد اضافی برای به حداکثر رساندن فواید سلامتی آن غنی شده است. این ترکیب شامل موادی مانند زنجبیل، جینسینگ و زردچوبه است که همگی خواص منحصر به فرد خود را دارند که می تواند به کاهش التهاب و بهبود سلامت کلی کمک کند. علاوه بر این، قهوه سوپریم گانودرما حاوی عصاره گانودرما است که شکل غلیظی از گانودرما است که قوی تر است و حتی می تواند مزایای سلامتی بیشتری نسبت به قهوه معمولی گانودرما داشته باشد. گانودرما لوسیدوم گونه ای از قارچ هاست  که از طرف شرکت های آرایشی و بهداشتی و مراقبتی به دلیل خواص آن بر پوست مورد توجه  قرار گرفته است.

خواص قارچ گانودرما برای پیسی و درمان این بیماری باعث شده تا شرکت های بهداشتی از آن در محصولات خود استفاده کنند وتوسط خیلی از مردم در شرق آسیا و مناطقی که از خواص قارچ گانودرما برای پیسی آشنایی دارند به طور سنتی مورد استفاده قرار بگیرد. به دلیل محدود بودن رویش این قارچ  به مناطق خاصی در جهان .طبق تحقیقات انجام شده قارچ گانودرما درمان زگیل تناسلی و دیگر بیماری ها را درمان نمیکند . نحوه اثرگذاری قارچ گانودرما بر پیسی و طریقه مصرف آن در این ویدیو در مورد علت به وجود آمدن بیماری پیسی یا ویتیلیگو توضیح داده ایم و سپس نحوه اثرگذاری قارچ گانودرما بر روی این بیماری را شرح داده ایم. دیدن این ویدیو شما را با انواع قارچ گانودرما موجود در بازار و همچنین نحوه مصرف این قارچ آشنا می کند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "درمان پیسی با قهوه گانودرما" هستید؟ با کلیک بر روی کسب و کار ایرانی, پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "درمان پیسی با قهوه گانودرما"، کلیک کنید.